V Dallasu získal první titul Kang, Slovák Sabbatini dělený pátý

Sung Kang

Posledním účastníkem druhého majoru sezony PGA Championship, který se hraje v tomto týdnu, se stal Korejec Sung Kang. Pomohlo mu k tomu vítězství na turnaji AT&T Byron Nelson, který ovládl se skóre -23. Slovák Rory Sabbatini obsadil dělenou pátou příčku.

Dlouho vyrovnaný souboj o titul pro sebe Kang, který se v druhém mrazivém kole zaskvěl 61 ranami, v neděli rozhodl třemi birdie v řadě na jamkách 14, 15 a 16. Díky tomu si vypracoval rozhodující náskok a o titul už ho nemohlo připravit ani bogey na poslední jamce finálového kola.

S konečným skóre -23 skončil o dvě rány před Mattem Everym a Scottem Piercym. Na čtvrtém místě dohrál Brooks Koepka (-20) a o další tři rány zaostali na děleném pátém místě kromě Sabbatiniho ještě Peter Uihlein, Kiradech Aphibarnrat, Tyler Duncan a Matt Jones.

"Splnil se mi sen. Když jsem začínal s golfem, tak jsem skutečně snil o tom, vyhrát turnaj na PGA Tour. A teď se to konečně stalo," zářil štěstím 31letý Korejec, který bydlí jen 30 minut jízdy od hřiště Trinity Forest.

Na něm v pátek vyrovnal jeho rekord a trochu se mu tak vrátily vzpomínky na dva roky staré Houston Open. Na něm zahrál ve druhém kole za 63 ran a ujal se vedení o šest. O víkendu ale zahrál za 71 a 72 ran a skončil druhý.

Poučil se. Tentokrát o víkendu nechtěl hrát žádnou údržbu a pokračoval ve své hře, která ho vynesla na špici leaderboardu po dvou kolech.

Vyplatilo se.

Kang se tentokrát v obou víkendových rundách dostal pod sedmdesát a během čtyř kol si připsal výsledky 65, 61, 68 a 67 ran. Tomu nikdo nedokázal konkurovat, ani opět skvěle hrající Rory Sabbatini.

Ten má letos, v první sezoně v barvách Slovenska, báječnou formu. Často ho ale po slušných rozjezdech srážely horší víkendy. V posledních týdnech už ale ani to neplatí, z posledních čtyř turnajů skončil třikrát v TOP 10!

Po děleném desátém místě z RBC Heritage a dělené třetí příčky z týmovky v New Orleans se zaskvěl také nyní v Texasu. Díky tomu je 43letý rodák z jihoafrického Durbanu se ziskem 460 bodů už na 62. místě v pořadí FedEx Cupu a play-off má jisté! Celkem si letos vydělal už 1 117 471 dolarů.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení