Stricker se dočkal. První major vyhrál mezi seniory

Steve Stricker

Není to tak dávno, kdy Steve Stricker patřil mezi nejlepší hráče bez jediného vítězství na majoru. Teď ho má. Dočkal se mezi seniory na Regions Traditions, kde převálcoval zbytek startovního pole. Nejbližším pronásledovatelům nadělil šest ran.

Dvaapadesátiletý Stricker vstoupil do turnaje úžasně. V prvních dvou kolech zahrál 68 a 64 ran na hřišti Greystone’s Founders s parem 72. Po třetím kole za 70 ran si nesl do finálového kola náskok dvou ran.

Původně plánové nedělní finále se ale neuskutečnilo. Hráče nepustila do hry bouřka a následný silný déšť. Organizátoři turnaje tak odložili dohrávku turnaje na pondělí.

V ní si vedl donedávna ještě těžký soupeř mladých dravců na PGA Tour znamenitě, v kole neudělal jedinou chybu, zapsal čtyři birdie a po závěrečných 68 ranách slavil titul. Nejbližším soupeřům utekl o šest ran!

"Tohle vítězství je speciální, podlehl jsem emocím," řekl Stricker, kterému se z očí draly slzy. Dosáhl totiž výjimečného triumfu. Konečně vyhrál velký turnaj. Trofej z majoru mu ve výkladní skříni chyběla. Teď ji má.

"Hodně to pro mě znamená. Snažíme se dělat správné věci a tvrdě pracovat na mé hře. Pak jdete hrát a věříte, že budete hrát dost dobře na to, abyste vyhráli. Ale je to tady těžké," uvedl vítěz 12 turnajů na PGA Tour, který byl na vrcholu sil až po čtyřicítce.

Ani v dvaapadesáti letech ale vitální Američan nehodlá vyklidit pozice z PGA Tour, stále se účastní turnajů a tento týden by měl zasáhnout i do regulérního majoru PGA Championship, kde může hrát naprosto uvolněně.

"Někdy se cítím víc pod tlakem tady (na Senior Tour). Asi je to tím, že od sebe víc očekávám," nezastírá Stricker. Mezi padesátníky a staršími by měl patřit ke špičce, což potvrdil v pondělním finále majoru v americkém Birminghamu. O titulu bylo rozhodnuto dlouho dopředu.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

sestřih 5 nejlepších ran Steva Strickera ve finále turnaje

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení