Učící profíky čeká mistrovství, "pomáhat" bude opět Petr Čech

Petr Nič

Dvoudenní mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour čeká účastníky 8. ročníku této golfové série 20. a 21. května tradičně v Berouně. Na startu se čeká okolo 90 účastníků z řad učících profesionálů, kategorie apprentice a výkonnostních amatérů.

Turnaj má opět charitativní podtext. Po druhém kole se uskuteční mezi hráči v berounské klubovně tombola. Výtěžek půjde na pomoc vážně nemocné Viktorky Mužíkové, na jejíž léčbu přispívá tour už několik let.

Kromě již tradičního podepsaného dresu brankáře Petra Čecha, zprostředkovaného společností Sport Invest, půjde tentokrát v losování také o tenisové tričko Radka Štěpánka s podpisem. Bývalý tenista se stal společníkem generálního partnera tour, kterým je NoH2O.

"Tour i mistrovství si vybudovaly mezi turnaji profesionálního i amatérského golfu pozici, kterou jsme zpočátku ani nečekali," uvedl jeden ze zakladatelů Jiří Moučka při setkání s médii v Golf Clubu Praha,

"Jsme rádi, že sportovní kvalita stále stoupá a že tour je v posledních letech také platformou pro výkonností posun hráčů v kategorii apprentice," dodal Jan Juhaniak ke spolupráci s českou PGA.

Petr Štrougal, Jiří Moučka, Čeněk Lorenc, Jan Juhaniak, Jiří Havrda a Aleš Novák (zleva)

"Jako učiteli golfu mi formát pondělních turnajů maximálně vyhovuje z několika důvodů, včetně časového. Přitom na dobré umístění jsou potřeba stále lepší výsledky," řekl pravidelný účastník Petr Štrougal.

Patronem tour zůstává bývalý tenista Ivan Lendl, k němuž letos přibyla další tenisová síla a také další golfový nadšenec Radek Štěpánek.

"Jsme rádi, že se můžeme na takové prestižní akci dlouhodobě podílet," uvedl Jiří Havrda za NoH20, držitele patentované technologie mytí bez vody. Mezi nové partnery tour letos vstoupila značka Kjus a také SEAT.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení