Woods božsky setřel Dalyho kvůli buggyně, ten se brání

John Daly

Jedním z hlavních témat letošního PGA Championship je možnost Johna Dalyho pohybovat se po hřišti na buggyně. Netradiční výjimku dostal kvůli zdravotním problémům, přesto je pro některé hráče a fanoušky obtížné to akceptovat. Sám Daly se snaží vše vysvětlit.

Daly má v posledních měsících velké problémy s chůzí. Trpí totiž artritidou v pravém koleni, což mu aktuálně neumožňuje obejít na golfu více než šest jamek. I proto požádal zástupce z PGA of America, která turnaj pořádá, jestli by se letošního ročníku nemohl zúčastnit s buggy.

A bylo mu vyhověno!

Zkušený Američan se tak stane prvním hráčem od Caseyho Martina, který se na majoru nebude po hřišti pohybovat pěšky. Martin dostal výjimku pro US Open v letech 1998 a 2012 v Olympic Clubu.

Daly už se na buggy v Bethpage projížděl během tréninkových kol a nejinak tomu bude minimálně ve čtvrtek a pátek, tedy během úvodních dvou kol. Jestli i o víkendu, to se uvidí podle cutu.

Otázku na toto téma dostal během předturnajové tiskové konference také Tiger Woods a jeho reakce byla senzační. "No, já chodil se zlomenou nohou, takže..." usmál se na novináře a vyjádřil svůj názor.

Připomněl tak své vítězství na US Open 2008 z Torrey Pines, které vybojoval v dodatečném pondělním play-off na 18 jamek s Roccem Mediatem i přesto, že měl značně pochroumanou svou levou nohu.

Hráči přesto rozhodnutí PGA of America respektují a Daly tak má co vysvětlovat především fanouškům, kteří berou jemu udělenou výjimku jako značnou výhodu oproti zbytku startovního pole. Hřiště na Long Islandu je totiž velmi dlouhé (7459 yardů) a hráčům dá hodně zabrat.

"Bez golfové kárky bych nemohl hrát. Abych vám řekl pravdu, není úplně jednoduché s ní hrát, protože mě spíše rozptyluje. Ale potřebuji ji, jinak bych nehrál," snaží se vše vysvětlit šampion PGA Championship z roku 1991 a hvězda posledních tří ročníku D+D REAL Czech Masters.

Jaké to bude sledovat hráče na turnaji kategorie major na buggyně zjistíme už dnes, kdy v pořadí 101. PGA Championship startuje prvním kole. Přímý přenos z něho od 19:00 vysílá Golf Channel. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení