Nabubřelý Koepka? Chce 10 majorů a Woodse se nebojí

Brooks Koepka

Do New Yorku přijel obhajovat titul z PGA Championship a alespoň podle výroků působí dost jistě. Brooks Koepka na tiskové konferenci před startem druhého majoru roku nešetřil silnými slovy. Cílí na dvouciferný počet major titulů a strach z Tigera Woodse odmítá.

Jen co odešel z tiskové konference Tiger Woods, sebrala se i polovina novinářů. Poloprázdná místnost pak přivítala úřadujícího šampióna PGA Championship Brookse Koepku. Ten dorazil odpovídat na zvídavé dotazy s černou čepicí naraženou do čela a s velkou dávkou sebevědomí.

Důrazně například odmítl jakékoliv obavy z přítomnosti Tigera Woodse a jeho šancí na šestnáctý titul na majoru.

"Zuby mi snad nevyrazí, neublíží mi. Tak proč bych se měl bát?" vyloučil, jestli má strach, když vidí Woodse znovu vyhrávat.

Koepkova sebejistota někdy hraničí až s nabubřelostí, nafoukaností. Takhle se ale začal projevovat ve chvíli, kdy loni obhájil titul z U.S. Open a golfová veřejnost jeho mimořádný úspěch nedocenila.

Množily se názory, že jde o nudného hráče s kamennou tváří. A tak Koepka začal světu ukazovat svou odvrácenou tvář.

Novináře v úterý před PGA Championship třeba odzbrojil výrokem, že vyhrát major je někdy snazší než zvítězit na řadovém turnaji PGA Tour.

"V poli máte 156 hráčů, z nichž 80 porazím. Polovina z nich navíc nebude hrát dobře, takže se dostanete na číslo kolem 35. A z těch 35 jich několik podlehne tlaku, takže vám zbývá pár posledních, které musíte porazit," vysvětluje teorii, se kterou přišel v minulosti už Jack Nicklaus, osmnáctinásobný major šampión.

Koepka má na kontě zatím "jen" tři majory, ale absolutně se netají tím, že cílí na dvouciferný počet vítězství na turnajích velké čtyřky. "Nevidím důvod, proč bych se na dvouciferný počet nemohl dostat," tvrdí hráč s celkem pěti tituly na PGA Tour, z nichž tři spadají do kategorie major.

Výsledky Brookse Koepky na majorech v posledních letech mluví za vše a potvrzují, že v případě Keopkových sebevědomých výroků nejde o mlácení prázdné slámy. Kromě tří titulů v posledních dvou letech se třináctkrát z patnácti účastí na majorech umístil v top 25. Třikrát vyhrál, na letošním Masters skončil druhý a k tomu má ještě čtyři další umístění v top 10.

Slušná vizitka na hráče, který je v nejlepších golfovém věku (29) a před sebou má ještě spoustu šancí na rozmnožení sbírky majorových trofejí.

Čtvrtou může získat už tento týden v Bethpage State Parku. Tradicí na PGA Championship je, že poslední tři major šampióni nastoupí v jednom flightu v prvních dvou kolech. Koepka jako vítěz PGA Championship z minulého roku tím pádem narazí na vítěze The Open Francesca Molinariho a šampióna Masters Tigera Woodse.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Champions Dinner. What a crew. #pgachamp

Příspěvek sdílený PGA Championship (@pgachampionship),

Tigera a další bývalé vítěze Koepka přivítal u společné večeře šampiónů. Ta sice nemá takovou tradici jako v Augustě, ale rozhodně jde o událost hodnou pozornosti.

A Koepkovo menu? Pečená kachna nebo steak miyazaki či filet z mořského vlka. Jako sladká tečka na závěr mrkvový dort.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miyazaki beef. It's what's for (Champions) Dinner. Your first look at the menu chosen by @BKoepka.

Příspěvek sdílený PGA Championship (@pgachampionship),

Koepka své kolegy pohostil opravdovými pochoutkami. Nezapomněl ani na sebe, když se před turnajem nechal ostříhat u kadeřníka, kterému vykouzlil úsměv na rtech spropitným ve výši 800 dolarů.

Kdo se bude usmívat v neděli večer? Bude to znovu Brooks Koepka?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení