Koepka je znuděný délkou kol. Zkraťte to na 14 jamek!

Brooks Koepka

Jen o několik málo dní dříve, než Brooks Koepka získal v Bethpage minulou neděli svůj čtvrtý major, vyjádřil se opět velmi kriticky k pomalému tempu hry a délce kol. Devětadvacetiletý šampion letošního PGA Championship nabídl své řešení. Je dost neortodoxní.

Svůj nápad, jak se v profesionálním golfu vypořádat s fenoménem pomalé hry a dlouhých soutěžních kol prozradil v jedné z posledních epizod pořadu Pardon My Take podcastu Barstool Sports.

"Nikdo nechce strávit na hřišti pět a půl hodiny. Zkrátil bych to na patnáct, čtrnáct jamek. Protože pak se dostanete na 19. jamku o chvíli dřív," uvedl Koepka, když použil oblíbený termín golfistů pro klubovnu.

Ve svých vyjádřeních šel pak ještě dál, když prohlásil, že se uprostřed kol nudí, dokonce i během turnajů.

"Od páté do dvanácté jamky se z toho stane nuda. Jenom se ptáte, kde to vlastně jste. Přesně vám můžu říct, co se v tu chvíli děje. Je to něco jako zatmění. Všechno se jenom opakuje," povídal Koepka.

Aktuální světová jednička se k tempu hry vyjadřovala již dříve v tomto roce. Koepka vzbudil kontroverze svým prohlášením, že "nikdo nemá koule trestat pomalou hru".

Ještě dříve také pořádně zkritizoval Brysona DeChambeaua, když shlédl virální video z produkce European Tour, které zachycuje Američanovu rutinu před odehráním rány.

Video mělo v původním záměru poukázat na jeho podivné propočítávání veličin jako hustota vzduchu, největší povyk ale vyvolala dlouhá doba, než DeChambeau odehrál míček.

"Já prostě nechápu, jak to někomu může trvat minutu a patnáct dvacet vteřin. Není to tak těžké," řekl Koepka v lednu.

"Je to vždycky o dvou holích. Jedna je kratší, druhá delší. Nemůžu to vystát, zvlášť u dlouhých hráčů. Vždycky před nimi jeden nebo dva hráči odehrají, takže mají dost času na své kalkulace. Už mají mít svá čísla dávno spočítaná," nechápal Koepka přístup DeChambeaua.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení