Mickelson přípravu nepodcenil, udělal změnu ve svém bagu

Phil Mickelson

Phil Mickelson přípravu na letošní PGA Championship rozhodně nepodcenil. V místě konání druhého majoru sezony na Long Islandu je už od minulého týdne, když spřádá plány, jak znovu výsledkově nakopnout sezonu. Kde jinde, než na turnaji velké čtyřky!

Když začátkem února vyhrál turnaj v Pebble Beach, možná si představoval, že jeho nadcházející týdny budou pozitivnější. Jenže z posledních sedmi turnajů třikrát neprošel cutem a jen jednou skončil v TOP 25. A to na Masters, kde obsadil dělenou 18. příčku.

Mickelson si zaletěl na hřiště Bethpage Black už v minulém týdnu, když strávil v New Yorku na tři dny. Během nich udělal vše, co by na něho jinak čekalo až v turnajovém týdnu.

"Dalo mi to šanci si udělat herní plán, vidět hřiště a vědět, jaké hole budu hrát," prozradil 48letý Mickelson hlavní důvod svého bleskového, ale plánovaného výletu na Long Island.

V tomto týdnu se tak už nemusí zaobírat ničím jiným, než tím nejdůležitějším: "Díky tomu se tento týden nemusím starat o hřiště a dělat přípravné práce. Mohu se starat jen o svou hru."

Z té pro tento týden vypadne jinak oblíbená 2-železo, místo které do bagu zamířila 5-dřevo. Ta má být použitelnější pro hru ze šťavnatého roughu, který obklopuje fairwaye Black Course.

A jak se Phil Mickelson cítí poté, co nedal cut v Quail Hollow? "Ze hry mám dobrý pocit, ale v Charlotte jsem se cítil skvěle a nedal jsem cut. Takže to, že se cítím dobře, vždy neznamená nízké skóre."

Jak se bude Leftymu dařit v Bethpage sledujte v přímých přenosech na Golf Channelu. Ten z prvního kola 101. PGA Championship startuje už ve čtvrtek v 19:00 a Phil bude jeho součástí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení