Na Slavkově vyhrál Pospíšil, slaví první titul mezi profíky

Michal Pospíšil

Úvodní turnaj nové sezony Moneta Czech PGA Tour vyhrál na Slavkově u Brna Michal Pospíšil. Ten zvládl obě kola turnaje Czech Fund PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy za 66 ran a s celkovým skóre -12 vyhrál o ránu před Filipem Mrůzek. Bylo to ale obrovské drama!

Pospíšil byl po prvním kole druhý o ránu za Mrůzkem a na tom se nic nezměnilo ani v pátek po úvodních třech jamkách, na kterých přitom zahrál eagle, birdie a par. Mrůzek si totiž připsal tři berdíky.

Do hry o titul se navíc přihlásil také Jan Cafourek, který vstoupil do finálového kola pěti berdíky v řadě a v jednu chvíli dokonce vedl.

Jako důležitá se ukázala druhá polovina úvodní devítky. Pospíšil si na ní totiž připsal další dvě birdie (5, 8), zatímco Mrůzek dal bogey na osmičce a Cafourek na devítce. Do čela se tak dostal Pospíšil a nakročil k triumfu.

Po dalším birdie na desítce sice už vedl o tři rány, ale Mrůzek ani Cafourek se ještě nehodlali vzdát. Šanci navíc oba dva ucítili, když Pospíšil zahrál bogey na dvanáctce, oba v tu chvíli ztráceli dvě rány.

První se na Pospíšila dotáhl dvěma birdie (13, 15) Cafourek, jenže zahrál bogey na 16. A tak nastoupil Mrůzek, který také dvěma birdie (15, 17) lídra rovněž dorovnal. Poslední slovo však mělo patřit Pospíšilovi.

Zlava druhý Filip Mrůzek, první Michal Pospíšil a třetí Jan Cafourek.

Ten totiž jako jediný ze závěrečného flightu zahrál birdie na 18, kde poslal míček do jamky ze zhruba tří a půl metru. Mohl se tak radovat nejen ze svého prvního profesionálního vítězství, ale i z šeku na 50 000 korun.

"Mám samozřejmě hroznou radost z vítězství. Tím spíš, že to je moje první profesionální vítězství, a ještě dobrým golfem," zářil po dohrání štěstím Pospíšil, který zahrál během dvou kol jediné bogey.

Radost tak neměl pouze z poháru: "Je to po dlouhé době, co jsem odehrál dvě dobrá kola v řadě a nenadělal moc chyb. Jsem rád, že jsem sem jel, protože v první půlce sezony se mi moc nedařilo, tak doufám, že mě to nakopne k lepším výsledkům do poloviny druhé."

"Dnes jsme měli všichni ve flightu dobrý začátek na úvodních skórovacích jamkách. Po desítce jsem si ale vybojoval solidní náskok, který jsem však ztratil chybami i dobrou hrou kluků. Jsem proto rád, že jsem udržel pevné nervy a na osmnáctce rozhodl," dodal Pospíšil.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení