O vteřiny zmeškal příchod na start. V majoru po trestu pokračuje

David Lipsky

Kdo pozdě chodí…a dál už asi nemusíme pokračovat. Američan David Lipsky prožil hodně nepříjemný start do druhého kola PGA Championship, když ještě nestihl odpálit první ránu, a už obdržel dvě trestné. Proč? Na start prvního odpaliště přišel o pár vteřin později. Na konci kola si ale mohl zhluboka oddychnout.

Lipsky měl do druhého kola PGA Championship v Bethpage State Park vstoupit ve dvanáct hodin a čtyřicet tři minut společně s Henrikem Stensonem a Richardem Sternem, jenže se zdržel na putting greenu a nestihl se včas dostavit na první odpaliště. 

Podle výpovědi Stensona se situaci snažili zachránit fanoušci, kteří začali odpočítávat vteřiny do startu. Lipsky v mžiku sebral míč a uháněl na odpaliště první jamky. 

Z cvičného greenu, který leží zhruba 30 metrů od odpaliště, přiběhl na odpaliště. Verdikt rozhodčích? Dvě trestné rány. 

"Jen co přiběhl, slyšel rozhodnutí, že byl ještě jednou nohou na schodech, a tudíž oficiálně nebyl na odpališti, když čas vypršel," popisoval situaci Stenson. 

Podle místních pravidel šampionátu je startovací místo vymezené provazem a kolíky, zeleným oplocením, modrými tečkami nebo modrými čarami. 

Lipsky ale podle vyjádření PGA of America v téhle vymezené oblasti v časovém limitu nestál. "Šel směrem k odpališti s putterem a míčkem v ruce, ale na místě určeném jako startovací bod včas nebyl." Podle pravidel tak obdržel trest dvou trestných ran. Kdyby přišel o pět minut později, byl by v turnaji diskvalifikován. 

Američan David Lipsky, převážně hrající na European Tour, se po kole odmítl k situaci vyjadřovat. Bezpochyby trest před startem jeho kolo poznamenal, přesto vyválčil alespoň 74, které mu nakonec stačily k postupu cutem při první účasti na PGA Championship vůbec. 

Už v prvním kole totiž zahrál 70 ran, po 74 v pátek si mohl oddychnout. Cutem prošel přesně na ránu. 

"Myslím, že to jeho kolo poznamenalo a odvíjelo se špatným směrem, byl to pro něj boj vrátit se zpátky do hry po tom, co se stalo. Ale držel se. A snad si zahraje i o víkendu navzdory té nepříjemnosti," prohlásil kolega z flightu Stenson. 

David Lipsky vyrazí do třetího kola po boku Shane Lowryho v 8:10 (14:10 SEČ). A jisto jistě si pro tentokrát bude kontrolovat hodinky pečlivěji.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení