Soupeři Koepky vědí: Už to nemáme ve svých rukách

Adam Scott

Jako by ožily vzpomínky na éru naprosté dominance Tigera Woodse, tak se jeví aktuální výkon Brookse Koepky na PGA Championship. Naposledy právě za Woodse se museli soupeři sklonit a uznat porážku už několik jamek dopředu, někdy dokonce ještě před finálovým kolem. To samé teď prožívá Koepka.

Ne že by byl boj o Wanamakerovu trofej rozhodnutý, to v žádném případě. Může přijít jedna špatná rána, jedno špatné rozhodnutí a celý den se vám zhroutí jako domeček z karet. V případě Koepky se to ale nezdá jako ta nejpravděpodobnější varianta. 

A tuší to i jeho rivalové. "Potřebuji od ně pomoc a sám hrát velmi dobře," vidí jedinou šanci, jak na letošním PGA Championship vyhrát Dustin Johnson. 

DJ byl v průběhu třetího kola zjevně nejvážnějším soupeřem Koepky. První devítku zvládl za 32 ran (-3) a přeci jen pozvolna ukrajoval z Koepkova náskoku. Jenže druhou devítku nezvládl podle představ, navíc závěrečným bogey přišel o šanci vytvořit na Koepku tlak tváří v tvář ve finálovém kole. Do posledního flightu se nevešel. 

Místo něj si finálový den s Brooksem Koepkou užije Harold Varner III. "Je to skvělá příležitost. Bude to úžasný den, ať už to dopadne jakkoliv. Strašně se těším," vyhlíží velké finále 28leté rodák ze Severní Karolíny. 

S ambicemi pokusit se lídra znervóznět šel do třetího kola Adam Scott. Australan po vynikajícím druhém kole za 64 ran (-6) i tak ztrácel sedm ran, ale dobré třetí kolo ho mohlo posunout do závěrečného flightu.

Nestalo se. Scott často chyboval na první devítce a na druhé už zlepšení nepřišlo. "Dnes s výsledkem nešlo mnoho udělat jako v prvních kolech. Brooks měl ideální start dvou rychlých birdie a najednou byl na míle daleko," řekl bývalý šampión Masters. 

I on přiznává, že tlačit se za birdie s tím, že to nemá potřebný efekt, bylo zničující. "Když startujete v předposlední skupině a každé vaše birdie vlastně nic neznamená, ztrácíte trochu motivaci tlačit se dopředu," prozradil Scott sedící momentálně na osmé pozici se ztrátou devíti úderů. 

"Nevím, jestli není ten turnaj o ničem, když ztrácím 15 ran nebo kolik," přidal se Schauffele, který ve skutečnosti ztrácí „pouze“ devět ran. "Po dnešku je to takové melancholické, abych tak řekl. Pokaždé když jsem se podíval na leaderboard, ztrácel jsem 10 nebo 12 ran, nikdo nechce hrát o druhé místo," štve Schauffeleho. 

Navzdory Koepkově dominanci prožívá vynikají major Angličan Matt Wallace. Ani v jednom kole ze tří nezahrál nad par, po kolech 69-67-70 dělí šesté místo, přesto i on tuší, že první titul na majoru tento týden nezíská. 

"Pamatuji si, jak Monty v sedmadevadesátém říkal, že nikdo nemůže chytit Tigera na Masters, které pak i vyhrál. Tohle je to samé," říká Wallace. "Pokusím se z toho balíku pronásledovatelů skončit nejlépe a uvidíme, kam mě to vynese," dodává. 

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení