Nečekané drama, Koepka přesto vyhrál. Slaví historické vítězství

celá fotogalerie (30) » Brooks Koepka

Bylo to možná větší drama, než si kdokoliv představoval. Brooks Koepka měl před finálovým kolem 101. PGA Championship náskok sedmi ran, tři jamky před koncem však už vedl pouze o ránu. Nakonec vyhrál před Dustinem Johnsonem o dvě a připsal si čtvrté vítězství na majoru v kariéře. A opět se zapsal do historie.

Koepka pokořil během úvodních tří kol druhého turnaje velké čtyřky v tomto roce řadu rekordů. A další si připsal po posledním puttu, po kterém mohl vítězoslavně zatnout pěst a pořádně si zařvat.

Mimo jiné se zařadil po bok Bena Hogana, Jacka Nicklause a Tigera Woodse, kteří také dokázali vyhrát čtyřikrát z osmi majorů v řadě.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

Koepka se pak stal prvním hráčem historie, který obhájil titul jak na US Open, tak PGA Championship. Jeho vítězství stylem start-cíl je pak první od triumfu Jordana Spietha na The Open 2017.

Málem k němu ale v neděli v Bethpage nedošlo!

Devětadvacetiletý Američan přitom ještě osm jamek před koncem vedl o šest, po patnácté jamce finálového kola ale z ničeho nic vedl pouze o ránu. Zahrál totiž čtyři bogey v řadě (11-14) a DJ přidal birdie na 15.

Samotný závěr však Koepka nakonec zvládl. A to i přesto, že zahrál další bogey na 17 a na osmnáctce byl po drivu v problémech. Par však zachránil a Johnson navíc v závěru také dvakrát zaváhal (16. 17).

Konečné počty: 1. Koepka -8, 2. Johnson -6.

Hráči na děleném třetím místě skončili na skóre -2.

"Je to neskutečné. Ani nevím, jestli jsem o něčem takovém někdy snil. Je to boží. Pořád jsem trochu v šoku, neskutečné," snažil se popsat Koepka své bezprostřední pocity. "Jsem rád, že už nemusíme hrát žádné další jamky. Bylo to stresující golfové kolo," dodal.

Jaké byly hlavní důvody? "Foukal vítr, DJ hrál úchvatně a vyvinul na mě tlak. Jsem tak hodně rád, že mám tuto věc opět ve svých rukách."

Na děleném třetím místě skončili Jordan Spieth, Matt Wallace a Patrick Cantlay. Jako poslední se pak v New Yorku na Long Islandu dostal v minulém týdnu pod par šestý Luke List (-1).

Pod par se v neděli v Bethpage dostalo jen jedenáct hráčů, pouze Gary Woodland (T8) a Rich Beem (T80) o dvě rány, zbylých devět golfistů o jednu. Lucas Bjerregaard trefil na sedmnáctce eso.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení