Srovnávat Koepku s Woodsem není fér, říká Thomas a žárlí

Justin Thomas

Působivá bilance Brookse Koepky na majorech v posledních třech letech vyvolává ve světě golfu velké haló. Z řad hráčů PGA Tour i golfových fanoušků zní slova chvály na adresu amerického ranaře a už se mluví i o podobnostech v dominanci, s jakou kdysi Tiger Woods vládl světovému golfu. Jiný špičkový hráč má jiný názor. Brookse Koepku s Tigerem nesrovnávejte, vyzývá Justin Thomas.

Brooks Koepka získal v neděli čtvrtý major titul. Úspěšně obhájil vítězství na PGA Championship z loňska. To samé se mu povedlo už loni, když podruhé v řadě vyhrál U.S. Open.

Do závěrečného kola v Bethpage si nesl luxusní náskok sedmi ran, a i přes zdaleka nejhorší výkon v celém turnaji si v neděli dokráčel pro výhru. Chyby si mohl dovolit. Ostatní hráli dlouho jen o druhé místo.

Nepřipomíná vám to něco? Ano, takhle dominantní byl naposledy Tiger Woods ve své největší slávě. Soupeřům nedával šanci, rok co rok sbíral trofeje a takřka nepřemožitelný byl i na majorech.

Logicky se tak po posledním triumfu Koepky množí názory, že urostlý rodák z Floridy toho má se svým idolem hodně společného.

Nejde jen o fyzickou zdatnost. Koepka dokáže vytáhnout ty nejlepší rány v pravý moment, s lehkostí odolává tlaku, který na něj soupeři vyvíjejí.

"Pro mě je Brooks kombinací Dustina (Johnsona) a Tigera. Je fenomenální atlet s neuvěřitelnou psychickou odolností," tvrdí Graeme McDowell. "Doufám, že si v golfu vydobyde autoritu, kterou si zaslouží," míní Severní Ir. "Na těchto turnajích hraje na jiné úrovni než ostatní," uznává jeho krajan Rory McIlroy.

"Jeho fyzické schopnosti ho dostávají do kategorie, které mohou konkurovat jen dva hráči – Dustin a Rory a možná pár dalších hráčů, třeba Justin Thomas," chválí Paul Casey.

Ke chvále Koepky se přidává i Justin Thomas, zároveň ale momentálně nevidí smysl v porovnávání s Woodsem.

"Každý je úplně jiný. Nemůžete srovnávat nikoho s tím, co se povedlo dokázat Tigerovi. Nikdo se ani nepřiblížil. Pokud se Brooksovi povede udržet tuhle formu 15 let, pak můžete porovnávat. Vyhrál čtyři majory, zatímco Tiger patnáct," připomíná Thomas.

"A není to fér ani pro Brookse. Všichni by se mu měli klanět a mít k němu maximální respekt. To, co dokázal, není nic jiného než zázrak a něco neuvěřitelného," hlásí vítěz PGA Championship z roku 2017.

"Já vím, žárlím na něj. Jen doufám, že se mi něco takového taky jednou povede," uzavírá Thomas.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení