Skvělý Kořínek sestřelil diváka, překvapil i Suchan

celá fotogalerie (22) » Aleš Kořínek

Oba prožili hodně divoké kolo, v němž byli několikrát nahoře a několikrát psychicky dole. Přesto Daniel Suchan a Aleš Kořínek byli po prvním dnu D+D REAL Czech Masters nejlepšími českými golfisty. Ve čtvrtek shodně zahráli -1.

Suchan s Kořínekem vyšli do prvního kola krátce po sobě v dopoledních flightech. A velice podobný byl i jejich start do první rundy. Na úvodních dvou jamkách zahráli par.

“Ze začátku jsem byl nervózní. Asi i tím, že byla ráno zima, tak jsem byl vymrzlý a klepal jsem se. Na jedničce jsem zahrál fakt stupidní par, to mělo být birdie,” popisoval Suchan, jak ho v úvodu dne trápilo až překvapivě studené počasí.

Pak ale začal jeho výkon růst, zatímco Kořínek se polem naopak propadal. Na čtrnáctce hrál double bogey, o jamku později přidal bogey.

“Na čtrnáctce jsem dokonce trefil diváka. Asi byl poprvé na golfu. Začátek nebyl vůbec ideální,” komentoval Kořínek, jenž se probral až s koncem své úvodní devítky.

Na deseti jamkách, počínaje osmnáctkou, skóroval hned čtyřikrát.

Cut? To je svazující

Jeho pozice pro páteční bitvu o cut tak není vůbec špatná. A pokud nepokazí druhé kolo, může pomýšlet i výše. Vždyť aktuální lídr Angličan Ryan Evans má jen o pět ran méně.

“My se pořád bavíme o cutu, ale to je svazující. Turnaj se hraje na čtyři dny. Dneska jsem si udělal dobrou pozici. Kedíkovi jsem říkal, že bych byl rád, kdybychom to rozjeli -3, na druhou stranu byl jsem i +3, takže myslím, že je to dobré,” prohlásil Kořínek.

Spokojený byl i Suchan. Na Challenge Tour má totiž dlouhodobě se začátky turnajů problém. “Soudě podle tréninku se uvádím podprůměrem. S -1 se dá hrát. Je to mnohem lepší výchozí pozice,” hlásil po skončení kola.

Z jeho pohledu dost rozháraného. Vždyť ještě po desáté jamce atakoval se skóre -2 elitní desítku. Jenže hned na následujícím greenu ho double bogey srazilo zase dolů.

Suchan si vzpomněl na botu

“S kedíkem jsme se bavili, že lídr je pět pod par a musíme zatlačit. Každá jamka je birdie šance. Když uděláte takovou chybu, musíte to tam nechat a říkat si, že musíte předvádět dál svůj standard,” prozradil recept na to, jak se z kolapsu zotavit.

Povedlo se. Když však výsledné skóre -1 zapisoval, vzpomněl si na loňský rok. I tehdy došel s jednou ranou pod par, jenže zazmatkoval a odevzdal kartu s výsledkem o ránu horším.

“To byla bota. Teď jsem kartu kontroloval tak pětkrát z každé strany. Pozpátku, popředu, představoval jsem si rány, jak jsem je zahrál,” přiznal taletntovaný golfista.

Fotogalerie českých golfistů na Albatrossu zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení