Jak Westwood trefil Donaldsona a diváci mu tleskali

celá fotogalerie (20) » Jamie Donaldson

První drivingová exhibice dvou tahounů letošních Czech Masters Westwooda a Donaldsona měla dost překvapivou pointu. Donaldson to od rivala koupil do hrudníku. Ale nepředbíhejme.

Docela nevinná lekce úvodu do golfu se po pošťouchnutí moderátora v druhé části přehoupla v seriózní souboj Anglie vs. Wales. Že by dojezd z brexitu? Sarkastický úsměv na tvářích Westwooda i Donaldsona přetrval.

Napřed pár zahřívacích ran sólo, pak už se hrálo na to, kdo to trefí lépe. "Jamie, můžeš mi ukázat draw? Ten mi pořád nějak nejde," poprosil Lee parťáka z flightu, který dohrál po poledni. A Jamie střelil vzorově. Nechal obletět svou figurínu zleva, míč skončil v síti na konci driving range na úrovni jeho papírové hlavy.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

"Nejoblíbenější hůl? Normálně bych řekl driver, ale po dnešku... no nevím nevím," reagoval Donaldson na otázku moderátora. Nejspíš právě na vrub driveru připisuje svých dnešních šest ran nad par. A Westwood? "Šestka železo," vypíchl svou nejjistější hůl téměř bez zaváhání.

Zvídavý dotaz jedné z divaček (kolem se tísnilo cca 400 lidí) jak často Westwood trénuje, měl dost překvapivou odpověď. "Trénuji mnohem méně než dřív," zkoušel to Lee napřed zamluvit. Při trvání na odpovědi šel s pravdou ven: "Je mi třiačtyřicet, nechci riskovat zbytečná zranění, takže na driving moc nechodím, trénuji hlavně krátkou hru, to je má největší slabost."

"Nebudeme si hrát na to, že ve flightech nejsou rivality mezi hráči. Před chvílí jste spolu prošli hřiště, tak si pojďte vyčistit hlavu. Máte každý pět míčů na trefení figuríny toho druhého, jděte do sebe," vyzval dva z dnešních nejsledovanějších profíků moderátor.

Více fotek z exhibice zde

Na figuríny vzdálené necelých sto metrů vzali oba drivery. Pět míčů nestačilo. Ani deset. Pokusy o ukončení vložené soutěže moderátora byly marné. Čtrnáctý balón, Donaldson škrtá o ucho Westwooda, jen to syklo. Patnáctý míč: přímý zásah na solár. Resp. hrudník. Anglie poráží Wales, Westwood za divokého aplausu diváků odchází jako hrdina.

Zítra se ve 14.30 přijďte podívat na exhibici Fitzpatricka a Sullivana.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení