Woods začal Memorial skvělým finišem, byl na stopkách

Tiger Woods

Tiger Woods prožíval na Memorialu průměrné kolo, díky povedenému závěru si ale skóre na poslední chvíli vylepšil a rozhodně není ze hry. S výsledkem 70 ran (-2) sice ztrácí na lídra Ryana Moora pět ran, za děleným třetím místem však zaostává jen o tři rány.

Woods (T23) byl ještě tři jamky před koncem v paru, když měl na svém kontě dvě birdie (11, 5) a stejný počet bogey (13, 6). Pak ale stihl zahrát ještě další dva berdíky na jamkách 7 a 8, což hodně pomohlo.

Pro Tigera se jedná o první kolo pod par na úvod turnaje Jacka Nicklause od roku 2013. O rok dříve začal stejným výsledkem a v Muirfield Village si tehdy došel pro svůj pátý a zatím poslední titul.

"Byl jsem blízko tomu, abych lehce zahrál ještě více ran pod par. Hřiště bylo měkké, dávalo. Ale mě to nešlo. Bylo to pár horších ran železy," přiznal Woods, který ale ví, že ztrátu nenabral.

Dařilo se mu především z týčka, když trefil 11 z 14 fairwayí v regulaci. Nedokázal z toho však využít maximum. Dvě rány pod par jsou spíše minimem z příležitostí, které si během dne vytvořil.

Možná to bylo tím, že se jeho flight s Justinem Rosem a Brysonem DeChambeauem dostal na druhé devítce na stopky rozhodčích. "Byli jsme stopováni většinu druhé devítky. To dělalo věci trošku komplikovanější," nezastírá Woods, který ale nakonec potrestán nebyl.

Trestu se vyhnuli také Rose a DeChambeau, všichni se ale museli výrazně snažit, protože ztráta na flight před nimi narůstala.

"Bylo to frustrující, protože nám chybělo ještě osm jamek a dostali jsme se na stopky. ... Byla to skupinová práce, abychom se dostali zpátky na pozici," okomentoval Woods zrychlenou hru i přípravu na ni.

Příliš jim nepomáhalo ani složení flightu před nimi, který jim utíkal.

"Justin Thomas nepotřebuje příliš času a Rory McIlroy hraje rychle. A Jordan Spieth byl po 13 jamkách mínus sedm, takže oni hráli samozřejmě rychle. A my očividně ne," usmál se Tiger na novináře.

Ve druhém kole však bude nejen on ještě pod větším drobnohledem. Woodsova skupina totiž bude součástí odpoledních televizních flightů. 

Po čtvrtku je na tom nejlépe Ryan Moore, který se ujal se skóre -7 vedení o ránu před Spiethem, který si na závěr o ránu pohoršil. O další ránu zpět je hned pět hráčů, mezi nimi i Němec Martin Kaymer.

Průběh druhého kola můžete sledovat jako již tradičně v přímém přenosu stanice Golf Channel, který začíná ve 20:30. Jeho součástí budou, jak již bylo řečeno, hlavně Woods, McIlroy nebo Spieth.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení