Lítost nepomohla. Haney byl za výroky o ženském golfu odvolán

Hank Haney

Slavný kouč Hank Haney už nebude nadále účinkovat v rozhlasové show PGA Tour na stanici SiriusXM. Ve společném prohlášení se oba subjekty vymezily proti jeho skandálním výrokům na adresu ženské LPGA a Haneyho z pořadu odvolaly.

A to s odůvodněním, že Haneyho výroky byly „necitlivé a nereprezentují pohledy PGA Tour a SiriusXM. Někdejší trenér Tigera Woodse otevřel ve středu svou už bývalou show slovy, že podle něj vyhraje ženské US Open "nějaká Korejka", zatímco další host pořadu Steve Johnson se tomu smál a řekl, že "to je docela bezpečná sázka".

Haney pak ve hanlivých svých výrocích na adresu korejských golfistek zašel ještě dál, když řekl, že si nevybaví šest jmen hráček na LPGA. "Možná bych vlastně mohl, pokud bych si vystačil pouze se jménem Lee a nemusel použít křestní jméno," povídal ve svém pořadu.

Na sociálních médiích se proti němu zvedla vlna nevole. Americká hvězda korejského původu Michelle Wie se jeho výroky cítila uražená, když prohlásila:

"Jako korejsko-americkou golfistku mě komentáře Hanka Haneyho zklamaly a naštvaly z mnoha důvodů. Rasismus a sexismus už není k smíchu Hanku... Styď se."

O den později se pak k Haneyho dehonestujícím výrokům vyjádřily i PGA Tour a stanice SiriusXM s tím, že Haney v pořadu skončil.

"Na pokyn PGA Tour byl pan Haney ze SiriusXM PGA Tour Channelu odvolán. SiriusXM bude jeho budoucnost na své stanici nadále řešit."

Haney svou suspendaci přijal. "Přijímám své odvolání, a ještě jednou se omlouvám," napsal ve své odpovědi.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení