Woods o výrocích bývalého kouče: Dostal, co si zaslouží

Hank Haney a Tiger Woods

Urážlivé výroky trenéra Hanka Haneyho na adresu ženského golfu neušly pozornosti ani Tigeru Woodsovi. Ten se jasně proti slovům svého bývalého kouče vymezil. Haney byl krátce po nemístných poznámkách odvolán z pořadu na rozhlasové stanici SiriusXM, kde pravidelně účinkoval. Podle Woodse zaslouženě.

Haneyho pokus o vtip vyvolal v ženském golfu pozdvižení. Svou středeční show totiž otevřel slovy, že dámské US Open vyhraje „nějaká Korejka“ a že si nevybaví šest jmen hráček LPGA.

Pak pokračoval slovy: "Možná bych vlastně mohl, pokud bych si vystačil pouze se jménem Lee a nemusel použít křestní jméno.“

Další host pořadu Steve Johnson se jeho slovům zasmál a řekl, že to je docela bezpečná sázka.

Haneyho legrácka se ale nesetkala s pochopením. Jedna z nejvýraznějších hráček LPGA Michelle Wie považuje Hayneho komentáře za sexistické, a nejen ji se nevhodná slova dotkla.

Trenér byl den na to na pokyn PGA Tour odvolán z pořadu s tím, že se jeho budoucnost ve stanici bude dál řešit. "Odvolání přijímám, a ještě jednou se omlouvám," reagoval záhy kouč.

Haney v minulosti spolupracoval s Tigerem Woodsem, s nímž jako jeho kouč dosáhl výrazných úspěchů. Po aférách Woodse se ale rozhodl kouč spolupráci ukončit a od té doby spolu nemají dobrý vztah.

Woods byl dotázán na turnaji Memorial na to, co si o posledních výrocích Haneyho o ženském golfu myslí. Novinářům poskytl jednoduchou odpověď. "Nemůže se na život dívat takhle. Samozřejmě řekl, co si myslí. A dostal, co si zaslouží," řekl. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení