Woods prožil báječnou neděli, Memorial vyhrál Cantlay

Patrick Cantlay a Jack Nicklaus

V jednu chvíli to vypadalo, že snad Tiger Woods v neděli zaútočí na svůj už šestý titul na turnaji Jacka Nicklause. V závěru finálového kola letošního Memorialu mu však přeci jen trochu došel dech, do TOP 10 se ale probojoval. Turnaj vyhrál po skvělém výkonu Patrick Cantlay.

Woods byl před finálovou rundou až ve třetí desítce, z té ale vystřelil vzhůru díky fantastickému vstupu do nedělního kola. Zahrál totiž pět birdie na úvodních osmi jamkách (2, 3, 5, 7, 8), a to navíc neměl být konec.

Další dva berdíky přidal Tiger v úvodu druhé devítky (11, 12) a po dvanácti jamkách tak byl sedm ran pod parem na průběžném skóre -11. Pokud by přidal ještě nějaká birdie, mohl hráče na samé špici hodně znervóznit.

To se však nestalo. Woods ve zbytku kola už nezaskóroval, a navíc si připsal dvě bogey na jamkách 14 a 18. Přesto si v leaderboardu polepšil s mínus devíti o šestnáct příček na konečnou dělenou devátou pozici.

"Dnes jsem do toho nešel s tím vyhrát turnaj, ale doufal jsem v něco pozitivního před US Open, a to se mi podařilo, což je skvělé. Získal jsem pozitivní momentum před týdnem tréninku," pochvaloval si Woods, který před finálovou rundou ztrácel na lídra 11 ran.

K vítězství to měl nakonec přeci jen daleko. Své pětileté čekání na titul mohl v neděli v Muirfield Village ukončit Němec Martin Kaymer, který se naposledy radoval na US Open 2014. Finálové kolo však došel pouze v paru a se skóre -15 skončil třetí. Dvě rány za druhým Adamem Scottem.

Oba dva major šampiony tak v neděli předčil Patrick Cantlay, který si přitom došel pro svůj teprve druhý titul na PGA Tour v kariéře.

Tentokrát to ale byl on, kdo neměl na hřišti konkurenci.

Díky výsledku 64 ran (-8) se posunul na skóre -19 a vyhrál o dvě rány. Děkuje za to mimo jiné páteční radě hostitele turnaje Jacka Nicklause, který se pokusil podpořit Cantlayho, který byl v posledních měsících trochu přepadlý z toho, že nenaplňuje svůj velký talent.

"Obědval jsem po brzké ranní rundě a on si mě vzal bokem. Řekl mi, že si to tu mám více užívat. Ať se podívám kolem sebe a vidím ostatní, co si to užívají. A že si to musím užívat také a uvědomit si, že proto tu jsem. Abych byl v klidu, užíval si to a vyhrával golfové turnaje," prozradil Cantlay radu, kterou mu dal před třemi dny 18násobný major šampion.

Zafungovala dříve, než si možná oba dva mysleli.