Hvězdné pole v Kanadě. Koepka je zpět, chystá útok na historii

Brooks Koepka

Vyhrát třikrát v řadě US Open dokázal pouze skotský imigrant Willie Anderson v letech 1903 až 1905, což je golfový dávnověk. Stát se druhým v historii, kterému se to může podařit, bude chtít za týden Brooks Koepka, americký fenomén majorů posledních sezón. Předtím ho ale ještě čeká RBC Canadian Open.

Koepka se na PGA Tour ukáže poprvé od PGA Championship, kde obhájil loňský triumf, a tak stejně jako na US Open drží i na tomto majoru šňůru dvou vítězství v řadě.

Hamilton Golf & Country Club si stejně jako několik dalších velkých hvězd zvolil jako svou poslední herní přípravu před Pebble Beach, kde se už za týden rozběhne velmi očekávaný třetí major letošní sezóny a Koepka na něm zaútočí na hattrick.

Ale ještě před ním nás čeká velkými jmény našlapaný turnaj v Ontariu, kde se kromě Koepky představí také Dustin Johnson, Rory McIlroy i Matt Kuchar, tedy čtyři z prvních pěti hráčů aktuálního pořadí FedEx Cupu, a dále také Justin Thomas, Sergio Garcia, Bubba Watson a mnozí další.

McIlroy na turnaji letos debutuje. V prvních dvou kolech půjde po hřišti s Kucharem a také s Webbem Simpsonem.

"Jsem nadšený, že tu mohu být. Chtěl jsem hrát týden před US Open, abych se ideálně rozehrál. Dnes jsem si zahrál první devítku a poznal jsem, jak je to strategické hřiště, kde je potřeba hrát hlavně přesně z týčka," řekl Rory ve středu na tiskové konferenci.

"Je to tu podobné, jako očekávám v Pebble Beach. I v tom, že musíte využívat celou škálu holí v bagu nebo tím, že jsou tu podobné greeny," uvedl McIlroy.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)

"Je třeba tu trefovat fairwaye, protože roughy jsou tu pořádně hluboké," zjistil po první tréninkové devítce loňský vítěz turnaje Dustin Johnson. To se však hrálo ještě na Glen Abbey Golf Course.

"Není to tu dlouhé, ale třípary jsou tu velmi těžké. Je to typ starého hřiště, ale líbí se mi," dodal DJ, který rozehraje turnaj s Corey Connersem a Jimem Furykem.

Thomas chyběl kvůli zranění na PGA Championship a když se minulý týden vrátil, neprošel na Memorialu cutem. "Proto jsem přidal před US Open ještě jeden start, který nebyl v plánu. Minulý týden jsem byl ještě trochu rezavý," prozradil před svou premiérou na turnaji.

"Fakt, že tu hráči týden před US Open chtějí hrát, mluví sám za sebe. Slyšel jsem o turnaji hodně dobrého a když jsem se na něj v minulých letech koukal v televizi, vždycky tu bylo kvalitní pole," řekl Thomas k našlapané startovní listině. První dvě kola půjde po hřišti s Koepkou a Brandtem Snedekerem.

Jak skvělý golf se v Ontariu bude hrát, mohou posoudit opět diváci Golf Channelu, který přenosy z PGA Tour exkluzivně nabízí. Ve čtvrtek a v pátek začínají ve 21:00, o víkendu pak vždy v 19:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení