Slavný kedík Woodse se vrací. Na US Open si ho najal Day

Steve Williams

Australský golfista Jason Day využije tento týden na US Open služby prominentního kedíka. Není jím nikdo jiný než slavný Steve Williams, který pomohl k 13 major titulům Tigeru Woodsovi. Williams a Day spolu trénují v Pebble Beach už od soboty.

Day pak pro zámořský Golf Channel potvrdil, že mu Williams nedělá v dějišti letošního US Open pouze konzultanta, ale vyrazí s ním také na hřiště do soutěžních kol.

Pětapadesátiletý Novozélanďan Williams byl jako caddie u toho, když Woods v roce 2000 vyhrál v Pebble Beach US Open o 15 ran. Vyhrál s ním všechny jeho major tituly, kromě prvního a posledního.

Pravidelným kedíkem byl naposledy ve službách Adama Scotta v letech 2011 až 2017, než ohlásil odchod na penzi. Spolu vyhráli Masters 2013.

Day, který vyhrál svůj zatím jediný major v roce 2015 ve Whistling Straits na PGA Championship, využívá od roku 2017 na bagu svého dlouholetého kamaráda a australského krajana Luka Reardona. Nikdo z okolí Daye však neprozradil, na jak dlouho ho Williams zastoupí.

Ten se i po ukončení své skvělé kariéry kedíka příležitostně nechá najímat. Loni třeba nosil hole a radil major šampionce Danielle Kangové.

Day měl na US Open skvělé výsledky v letech 2011 až 2016, kdy skončil pětkrát v TOP 10. V posledních dvou letech ale ani jednou neprošel cutem.

Letos se na PGA Tour umístil nejlépe dělený čtvrtý na AT&T Pebble Beach Pro-Am. které se konalo právě v dějisti letošního US Open. Není však pochyb o tom, že slavné hřiště bude mít v tomto týdnu úplně jiné nastavení než v únoru. Day však má z čeho vycházet.

I díky Williamsovi.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení