Tohle je jak Honda Classic! Když Daly baví a davy bouří

celá fotogalerie (25) » John Daly

Počasí se měnilo, jamky střídaly jedna druhou. Celkem čtyři a tři čtvrtě hodiny šel v pátek po Albatrossu flight, jehož hlavní hvězdou byl John Daly. Jedno bylo ale stále stejné. Zábava, kterou pro stovky fanoušků, a také sám sebe, vytvářel.

Pět minut po osmé hodině ranní. Slunce se teprve chystá vytvořit odpolední pařák, tráva na hřišti je stále ještě mokrá.

Na odpališti desáté jamky vstupuje do druhého kola D+D REAL Czech Masters Matthew Fitzpatrick. Jeho, Thomase Bjorna a Andyho Sullivana sledují desítky lidí. Normálně by po drivech pokračovali s nimi. Tentokrát je ale všechno jinak.

V chladném počasí začínajícího dne se po jejich odchodu naopak skupina fanoušků rozrůstá. Přichází ti, kteří budou dopoledne tvořit hlavní zábavu.

 

Zaber roku! #czechmasters #albatros #johnDaly #europeanpgatour

Fotka zveřejněná uživatelem hubajzik (@hubajzik),


David Howell při příchodu slušně pozdraví, Filip Mrůzek se políbí s přítelkyní, která přišla fandit. Pak dorazí i hvězda největší. S cigaretou u úst a snoubenkou po boku se chystá k odpalu John Daly.

Sympaťák John

Právě jeho sledovaly stovky lidí už ve čtvrtek. Viděly, jak překvapivě válí. Skóre -3 od něj asi nečekal nikdo. “Hrál nesmírně vyrovnaně a v klidu. Nebláznil, počkal si na šance,” vypráví jeden z fanoušků.

Zkraje druhé rundy ale Daly tak jistě nepůsobí. Na prvních jamkách sotva zachraňuje par, zatímco jeho dva souputníci skórují jak o život. 

Američana to ale nerozhodí. Ani trefená voda na pětiparové dvanáctce. Opět si zapálí, počká, až soupeři odehrají své rány a po dropu přesně pošle čtvrtou ranou míček skoro až do jamky. Obsypaný green tleská.

Flight dál pokračuje v pohodovém tempu. Ani první Dalyho bogey na tom nic nemění. Padesátiletá legenda je v centru pozornosti nejen fanoušků, celou dobu si s ním povídají i oba hráči. A pokud ne, vyzvídají informace od snoubenky Anny, která s Dalym chodí jako kedík.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (25)

“John je velký sympaťák. Bavili jsme se o Tour, o Masters i o hráčích. Dozvěděl jsem se spoustu věcí, jak to tam chodí. Byl to skvělý zážitek s ním hrát,” prozradí později Mrůzek.

"Tohle je bláznivé"

Na greenu osmnácté jamky se už tak početná skupina fanoušků ještě rozšíří. Slunce začalo pálit naplno, je teplo, až horko. Fanoušci si fotí hlavně Dalyho, až někdy musí zasáhnout kedíci, aby neukázněné nadšence umravnili.

Největší potlesk ale patří Mrůzkovi. A když se mu zadaří, odpálí dál než ranař Daly. “Wow! Great shot,” pochválí ho slavnější soupeř.

“Vždyť tohle je až bláznivé,” diví se Čech.

Ale dál neomylně směřuje za cutem. Stále se drží kolem -1. I proto se dav jdoucí s tímto flightem zvětšuje.

“Ten se s přípravou moc nepáře,” ozývá se z něj čím dál častěji na Dalyho adresu. Američan skutečně nezdržuje. Přijde k míčku, koukne, očima vyměří vzdálenost, jeden prošvih a pak už ostrá rána. Většinou přesná.

Lehce před jednou hodinou odpoledne dochází na green poslední, deváté jamky. Skórovací pětipar ani jeden z hráčů nevyužije. Přesto jim aplauduje obsypaný green. Mrůzek prochází cutem s jednou ranou pod, Daly si udržel svých -3, Howell byl ještě o tři rány lepší.

Potlesk neutichá. Davy bouří. Kolem stojí zástupy připomínající spíše nějaký z turnajů americké PGA Tour. “To je jak na Honda Classic, ne Czech Masters,” zní z proudu fanoušků mířícího směrem k turnajové vesničce.

Postupně se jím klestí i hráči. Nemají to snadné, místa je málo. Do klubovny odchází ale s dobrým pocitem. "Chtěl bych strašně moc poděkovat všem, kteří s námi šli. Asi tedy hlavně kvůli Johnovi, ale třeba i kvůli mně. Bylo skvělé, že tam ti lidé byli a že mě povzbuzovali,” praví Mrůzek.

V sobotu ho čekají méně známí parťáci, hlavní hvězdou flightu bude on. A co atmosféra? Je vůbec možné páteční šílenství ještě překonat?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení