Mrůzek ustál play off a v Málaze prošel cutem. Čeká ho jamkovka

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek prošel na Challenge Tour letos potřetí cutem a na Andalucia – Costa del Sol Match 9 si zahraje víkendovou jamkovku, která následuje pro nejlepších 64 hráčů po dvou kolech na rány. Hráč Relmostu si ale musel postup vybojovat až v dodatečném play off.

V něm se utkalo 12 hráčů na děleném 54. místě o jedenáct zbývajících postupových míst. Šance tak byla poměrně veliká a Mrůzek ji využil hned na první přidané jamce, kterou byla tříparová devítka. Zahrál na ní par, když čtyři hráči zahráli bogey, a zůstal tak v turnaji.

Ten bude pokračovat v sobotu a v neděli vyřazovacími souboji nejlepších 64 hráčů v jamkovce na devět jamek. Mrůzek se v prvním kole utká s Dánem Benjaminem Pokem, který dokončil první dvě kola na děleném druhém místě se skóre -4.

Český profesionál startoval do 2. kola v dopoledním flightu, když byl na hranici cutu. Zapsal kolo v paru za 71 ran za čtyři birdie a stejný počet bogey a s celkovým skóre +2 musel čekat, zdali to bude stačit na postup.

Během odpoledne začalo být zřejmé, že +2 bude právě hranice cutu. Zbývalo jen počkat, jestli bude muset Mrůzek ještě na hřiště. Až s posledními flighty na hřišti se rozhodlo, že ano, když se musel ve dvanácti členné rozehrávce vyeliminovat jeden hráč.

Mrůzek se se složitou situací popasoval dobře a nenechal se rozhodit tím, že na play off musel čekat celé odpoledne až do večera dlouhé hodiny. Hned na první jamce si zajistil, aby Černý Petr nezůstal právě jemu. Ten nakonec zůstal v ruce Felipemu Aguilarovi po třetí dodatečné jamce.

Už bez šance na cut šel do druhého kola druhý Čech v turnaji Daniel Suchan, který zahrál v prvním kole 82 ran. Ve druhém jich osm ubral a s konečným skóre +14 skončil na děleném 141. místě.

Do jamkovky půjde jako první nasazený Španěl Sebastian Garcia Rodriguez, který má po dvou kolech skóre -5 a o ránu za sebou udržel čtyři nejbližší pronásledovatele na děleném druhém místě.

První kolo jamkovky začně v sobotu v 7:30. Druhé a třetí kolo je plánované také na sobotu. V neděli si to o vítězství rozdá osm nejlepších.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Obě české amatérky si na turnaji LETAS ve Francii zahrají i o víkendu. Cutem prošly jak Tereza Melecká, tak i Agáta Vahalová.

Melecká zahrála v pátek 71 ran a s průběžným skóre +2 poskočila na dělené 13. místo. Vahalová naopak vypadla z TOP 10, když ji po kole za 78 ran patří dělená 22. pozice.

Vede Španělka Laura Gomez Ruiz se skóre -6. O ránu za ní je trojice nejbližších pronásledovatelek.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení