Skvělý Lieser si jde v Polsku pro triumf, v Itálii začal nejlépe Mrůzek

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser nepromarnil na Pro Golf Tour v Polsku náskok, který si vybudoval senzačním prvním kolem za 61 ran. Ve čtvrtek zahrál 66 a do závěrečného kola půjde s luxusním náskokem šesti ran. V Itálii začal turnaj Challenge Tour i se čtveřicí Čechů, z nichž se první kolo povedlo pouze Filipu Mrůzkovi.

Lieser si sice o pět ran pohoršil vůči svému výsledku z prvního kola, ale vzhledem k tomu, jak nízké skóre ve středu v Gradi Golf Clubu zahrál, je i 66 ran pořád hodně dobrý výsledek, který znamená, že ze svého skóre ubral další čtyři rány. Po 36 jamkách je na mínus třinácti.

Ani ve druhém kole neudržel čistou skórkartu, když zahrál opět na třináctce bogey, ale kromě toho zahrál také pět birdie (6, 9, 10, 17 a 18). Je tak na dobré cestě připsat si v pátek své druhé vítězství na Pro Golf Tour v kariéře po loňském triumfu v Rakousku.

O šest ran za Lieserem je Němec Florian Fritsch, o sedm pak další Čech Tadeáš Sedláček, který zahrál ve druhém kole 65 ran (-5) a s celkovým skóre -6 je na děleném třetím místě.

Cutem na Polish Open 2019 by John Deere prošli ještě Aleš Kořínek (-2, T18) a Marek Siakala (-1, T21). Turnaj po už dvou kolech dohráli Štěpán Daněk, Michal Pospíšil a Roman Šebrle.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

V italském Monterosi začal turnaj Italian Open Challenge Eneos Motor Oil se čtyřmi českými profesionály ve startovní listině. První kolo z nich zvládl obstojně pouze Filip Mrůzek, který zahrál na úvod jednu ránu pod par (71 ran) a po dohrání se usadil ve čtvrté desítce.

Mrůzek zahrál v prvním kole tři bogey (3, 6 a 11) a čtyři birdie (5, 7, 8 a 13) a jako jediný z české čtveřice zahrál kolo v mínusovém skóre. Petr Gál, Stanislav Matuš a Jan Cafourek se svým vstupem do turnaje určitě spokojeni nebudou. Nikdo z nich není ani v první stovce.

Matuš, který jako jediný z Čechů začal na druhé devítce, zahrál 75 ran (+3), Gál zapsal 76 ran (+4) a Cafourek 78 (+6).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Na LETAS se ve čtvrtek rozehrál turnaj Belfius Ladies Open v Belgii. V Cleydael Golf & Country Clubu v Aartselaaru hraje hned sedm českých hráček. Nejlépe z nich začala amatérka Františka Luňáčková, po kole za +2 (74 ran) je na děleném 32. místě.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení