Dominance! Lieser jasně vyhrál Polish Open na PGT

Ondřej Lieser

Pro Golf Tour by se v posledních dvou týdnech mohla přejmenovat na Czech Golf Tour! Po senzačním triumfu amatéra Vítka Nováka na Kaskádě si další vítězství na okruhu připsal profesionál Ondřej Lieser, který naprosto dominantním způsobem ovládl Polish Open.

Lieser se poprvé na Pro Golf Tour radoval z titulu loni v rakouském Zell am See. A i když k tomu v minulé sezoně přidal ještě další tři umístění na bedně, včetně druhého místa v Polsku, karta na Challenge Tour pro pět nejlepších hráčů sezony mu těsně utekla. Skončil osmý.

Letos ale možná dostane další šanci! Zatím sice odehrál jen čtyři turnaje, po děleném devátém místě na Czech Classic a nyní vítězství na Polish Open 2019 by John Deere má opět šanci v závěru sezony zabojovat.

Díky 5000 bodů do žebříčku Order of Merit, což je mimo jiné v eurech hodnota jeho vítězného šeku, se posune v celosezónním pořadí na přelom druhé a třetí desítky a v případě dalších dobrých výsledků má šanci.

O to více, jestli bude pokračovat ve výkonech z posledních týdnů, kdy jako čerstvý otec dnes už více jak měsíční dcerky Elizabeth má na svém kontě kromě úspěchů na Pro Golf Tour také vítězství na domácí jamkovce.

Triumf v Polsku vzešel ze senzačního prvního kola, když obešel hřiště v Gradi Golf Clubu za 61 ran (-9) a ujal se vedení o čtyři. To ve čtvrtečním druhém kole svýšil na šest a v páteční finálové rundě posunul na sedm.

Do finálového kola vstoupil uklidňujícím berdíkem hned na první jamce, další dva přidal na trojce a šestce. S výrazným náskokem nebylo ani double bogey na osmičce výraznějším strašákem. Když na něj navíc zareagoval čtyřmi birdie v řadě, bylo definitivně rozhodnuto.

Závěrečné birdie dne si připsal na patnáctce a díky pátečnímu skóre 64 ran (-6) se posunul celkově na fantastických -19! Před druhým Francouzem Felixem Morym měl náskok neuvěřitelných sedmi ran...

Z děleného třetího místa vstupoval do finálového kola Tadeáš Sedláček, který si však v pátek polepšil už pouze o ránu celkově na -7 a pohoršil si na dělené 10. místo. Přesto se TOP 10 vždycky počítá!

Finálové kolo si z českých hráčů zahráli ještě Aleš Kořínek a Marek Siakala. Prvně jmenovaný si pohoršil o ránu na celkové skóre -1 (T26), druhý o dvě na +1 (T39). Slovák Peter Valášek skončil v paru (T32).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení