Westy: gentleman, kterému se lepí smůla na putty

Lee Westwood

Z letošního D+D Real Czech Masters si sice svůj 24. titul nejvyšší evropské túry skoro jistě neodveze, to ale nic nemění na tom, že výraznou stopu v Čechách zanechá. Nejen jako legendární golfista, ale i jako docela normální a milý chlapík s obrovským nadhledem.

"Jsem si dobře vědom své slabiny. Je to krátká hra a puttování," prozradil několika stovkám fanoušků při golfové klinice, kterou na Albatrossu vedl s kolegou Donaldsonem ve čtvrtek.

Stačilo pozorně sledovat jeho sobotní hru kolem greenů, aby mu pozorný divák dal zapravdu. I když z pohledu amatérského golfisty se mu lepila spíš smůla na putty, než že by šlo cokoli jeho citu pro hru vytknout.

Dvě rány pod par, které zahrál dvakrát během úvodních tří kol letos na Albatrossu, jsou pod jeho letošním průměrem 71,85 ran na kolo. Těžko mu ale budou stačit na druhé místo, tak jako v dubnu v Augustě při Masters.

"Jak postupně stárnu, dávám zapravdu golfovým nadšencům, kteří si často stěžují na to, že čtyřkolové turnaje jsou příliš zdlouhavé a únavné. Sledování golfu má být především zábava, divím se té trpělivosti, kterou s námi lidé mají," konstatoval s úsměvem 43letý Westwood před Czech Masters.

Respekt, který má k lidem okolo, ať už se jedná o spoluhráče nebo stovky až tisíce fanoušků, stojících za špagáty, je pro něj typický a přirozený.

Jsou to detaily, které z Westyho dělají čítankového golfového gentlemana.

Neodchází na poslední putty kolegů ve flightu, ale pozorně je sleduje. Po zmařené jamce se nanejvýš zakření, emoce krotí, při čekání na dalším odpališti se svým kedíkem vtipkuje.

Je čirá radost doprovázet jeho flight, na výkonu vlastně až tak nezáleží. Umí zaskórovat dvěma birdie v řadě (tak jako v sobotu na 1. a 2. jamce), nebo také čtyřikrát za sebou minout birdie putt. Ví, že to je golf a ví, že zbytečnými nervy jen ztrácí energii a další šance.

"Letošní ročník je zas o level výš než ten loňský, díky organizaci, a hlavně díky hráčům. Chovají se jako úplně normální kluci," bylo možné zaslechnout v sobotu slova Jiřího Šimáněho, majitele Albatrossu, který zrovna před desítkou míjel Westwoodův flight.

Ať chtěl nebo ne, řekl to v tu nejpravější chvíli. Lee Westwood by totiž mohl být na titulní straně učebnice Golfová etiketa pro pokročilé.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení