Lieser si na závěr polepšil. Na PGT v Lipsku skončil v TOP 5

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser dosáhl na Endergebnis Leipziger Golf Open 2019 dalšího kvalitního umístění na turnaji Pro Golf Tour. Po vítězství v Polsku se hned na následujícím podniku umístil na děleném pátém místě, když zahrál ve finále -1 (71) a s celkovým skóre +1 ztratil na vítěze tři rány.

Lieser na poslední akci Pro Golf Tour v Gradi Golf Clubu jasně dominoval a dal si šanci znovu po roce zabojovat o postup na Challenge Tour. Nyní v Golf & Country Club Leipzig uhrál 1638 bodů a posune se do TOP 20 Order of Merit.

To znamená, že ve zbývajících pěti turnajích ho tak čeká stále těžká práce dostat se mezi pět nejlepších, kteří si uhrají kartu na Challenge Tour pro příští rok.

Lieser si v Lipsku nechal své jediné kolo pod par až na závěr. Skvěle mu vyšel úvod, když zahrál birdie na prvních dvou jamkách. Zbytkem první devítky se ale protrápil, o tři rány přišel po bogey na 4, 6 a 7.

Na druhé devítce již nechyboval, a naopak si připsal další dva berdíky na 12 a 16, čímž se ve vyrovnaném startovním poli nejen posunul zpět do TOP 10, ale bral peníze a body za dělené páté místo. Lepší umístění a tím pádem i mnohem větší porce bodu však byla ve středu nadosah.

Finálové kolo si zahrál také Michal Pospíšil, který v něm však nenavázal na skvělou druhou rundu za -1. Tentokrát zapsal o pět ran více (76) a s celkovým skóre +9 skončil na konečném děleném 33. místě.

Pohár pro vítěze si z Lipska poveze Nizozemec Dylan Boshart, který skončil turnaj na skóre -2. O ránu za ním dohrál Němec Hurly Long, následován o další ránu zpět krajanem Maximilianem Walzem a Francouzem Hubertem Tisserandem.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení