Proč jste o tolik lepší než my, ptal se Trump korejské legendy

Se Ri Pak

Dominance korejských hráček v ženském golfu zaráží i prezidenta USA Donalda Trumpa. Při setkání s korejskou legendou Se Ri Pak se ptal, proč její krajanky začaly Američanky tak jasně přehrávat.

Jižní Korea prožívá především v ženském golfu v posledních letech obrovský boom. Jen letos vyhrály Korejky osm ze 17 turnajů na LPGA včetně dvou ze tří majorů. Američanky mají dvě vítězství.

A tak když se setkal vášnivý golfista Trump s hráčkou, která stála na počátku korejského golfového vzepětí a inspirovala mnoho svých následovnic ke špičkové kariéře, nemohlo se toto téma přejít.

"Mluvili jsme o korejských hráčkách. Přemýšlel, proč nehrají Američanky stejně dobře," prozradila Pak téma hovoru s americkým prezidentem, který minulý týden Jižní Koreu navštívil.

Jednačtyřicetiletá vítězka 25 turnajů na LPGA, která je od roku 2007 členkou Světové golfové síně slávy a kariéru ukončila v roce 2016, to prozradila ve středu na tiskové konferenci k podzimní exhibici Legends vs. Next Generation v Jižní Koreji.

Podle korejských médií však Pak neprozradila, co Trumpovi odpověděla, nicméně toho téma tak zajímá, že prý nevyloučil budoucí pokračování jejich rozhovoru.

"Řekl mi, že by si se mnou chtěl zahrát, ale nevím, jestli je to možné vzhledem k pozici, ve které teď je. Ale protože golf tak miluje, je možné, že se to v budoucnu stane," povídala pětinásobná major šampionka, která prý od ukončení kariéry hraje jen velmi sporadicky.

Pozvání na exhibici ale neodmítla. Jejími partnerkami v "Týmu legend" budou Annika Sorenstam, Juli Inkster a Lorena Ochoa. Proti nim nastoupí za "Novou generaci" Sung Hyun Park, Ariya Jutanugarn, Lexi Thompson a Minjee Lee. Akce se uskuteční 21. a 22. září v Seolhaeone Resort v Yangyangu.

Se Ri Pak měla v dubnu jeden ze slavnostních odpalů při prvním ročníku Augusta National Women’s Amateur a je trenérkou korejského ženského olympijského týmu. Spolupracuje také na vybudování sportovní akademie poblíž Soulu.

"Vždycky jsem věděla, že skončím s kariérou až tehdy, pokud si budu jistá, že toho nebudu litovat. Celý můj život se točil kolem golfu, do kterého jsem dala každý kousek sebe. Takže jakmile jsem s ním jednou skončila, nechybí mi. Chtěla bych žít svůj život také mimo něj," svěřila se.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení