Nadával kedíkovi, teď Wallace lituje. Polepším se, slibuje

Matt Wallace

Neanglicky vznětlivý Angličan Matt Wallace se kaje. Poprvé promluvil od veřejné kritiky, které se mu dostalo poté, co na poslední jamce BMW International Open vztekle sepsul svého kedíka, a slíbil, že si bude na podobné projevy příště dávat pozor.

Wallace před dvěma týdny v Mnichově na poslední jamce trefil dvakrát vodu a přišel o šanci na vítězství. Svůj vztek si pak v přímém přenosu vyléval na svém kedíkovi Davu McNeillym, za což to okamžitě schytal na sociálních sítích. Navíc to nebyl jeho první podobný incident za několik posledních měsíců.

Za své chování se omlouval i po British Masters a kritizoval ho za něj i bývalý major šampion a nyní komentátor Sky Sports Rich Beem během US Open v Pebble Beach.

Aktuální lídr Race tu Dubai na European Tour nyní prohlásil, že chce dokázat, že je to milý kluk. Začne hned tento týden na Irish Open v Lahinchi, kde bude mít na bagu opět McNeillyho.

"Mluvil jsem s Davem hned poté, co jsme v Mnichově dohráli a situaci jsme spolu řešili. Řekl jsem mu, ať nedovolí, aby nás ta událost ovlivnila, protože i on sám nebyl spokojený s tím, jak vystupoval. Hned jsme si řekli, že se přes to přeneseme a půjdeme dál," povídal Wallace pro Irish Independent. "Objali jsme se a tím to skončilo," dodal.

"Dvakrát jsem teď měl možnost opět vyhrát turnaj a nepovedlo se to. Bylo to příliš intenzivní. Byl jsem zvyklý se s tím vypořádávat sám, ale teď mám kedíka, kterého jsem z nějakého hloupého důvodu obvinil, místo toho, abych převzal plnou zodpovědnost za to, co se stalo. Vím o tom a je to něco, na čem pracuji," řekl Wallace s lítostí.

"Nejsem hrdý na to, jak jsem se s touto situací vypořádal a rozhodně jsem na to reagoval. Jen proto, že jsem to neřešil na sociálních sítích neznamená, že jsem to neřešil se svým týmem," pokračoval vítěz čtyř turnajů na European Tour.

"Mnoho špatných věcí, které jsem udělal, bylo v přímém přenosu. Třeba v Mnichově na patnáctce jsem myslel, že jsem trefil skvělou ránu, ale byla dlouhá, tak jsem mrsknul holí. Tohle zkrátka nemůžu dělat, když se na mě dívají kamery a sledují mě lidé, kterým bych měl být příkladem," styděl se.

"Když jsem tohle dělal dřív, nikdo to neviděl, ale teď jsem v čele Race tu Dubai a 24. hráč na světě, tak to vidí trochu víc lidí," řekl Wallace a zároveň přiznal, že za své chování dostal vynadáno i od svých rodičů.

Mluvil s ním o tom i šéf European Tour Keith Pelley. "Bylo to o kontrole emocí a o tom, jak chci být na European Tour vnímán. Chtěl bych být jejím vyslancem, takže si nemůžu dovolit takto reagovat a mít takovou pověst," dodal Angličan.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení