VIDEO: Šílené! Na nejdelší jamce v Evropě hrál jen putterem, útočil na birdie

Santos putter challenge

Legendární 716 metrů dlouhý šestipar na Penati vybízí k nejrůznějším taškařicím. Před probíhajícím turnajem dala Challenge Tour dohromady skupinku hráčů, kteří ho mohli hrát pouze putterem. Byl mezi nimi i Daniel Suchan a nevedl si vůbec špatně.

Patnáctka na Penati je nejdelší jamkou v profesionálním golfu. Hrát ji z černých odpališť až do jamky pouze putterem jí ale dává úplně jiný rozměr. Nejsilnější sdělení z následující výzvy je ale to, že někteří hráči ji zjevně umí zahrát stejně dobře putterem jako s plným bagem.

Jigger Thompson, Adrian Meronk, Minkiu Kim, Ricardo Santos, Sébastian Gros a Daniel Suchan, taková byla sestava Putter Challenge na Penati, která si takto zpříjemnila přípravu na slovenský turnaj Challenge Tour.

"Pokusím se to napálit tak tvrdě, jak to bude možné," smál se před první ranou Suchan. "Jenom doufám, že trefím míček," dodal. A trefil. Jamka jen s putterem mu dokonce sedla tak náramně, že byl pátou ranou na greenu. Zvlášť jeho čtvrtá rána stála za to.

I když pak potřeboval trojputt, aby jamku dokončil, i tak je ale dabláč jen s putterem úctyhodný výkon. "Tohle je mých nejlepších osm," hlásil po dalším dabláči také Gros.

"Easy bogey," pochlubil se Meronk. "Já mám double bogey a MK (Minkiu Kim) asi patnáct," smál se Thompson.

Všichni však museli smeknout před Santosem. Ten se třetí ranou ocitl v delší sečbě vedle od greenu, ale i z této pozice dokázal zaútočit na birdie. To mu tam sice nespadlo, ale do paru už jen doklepával. Čepice všech zúčastněných šly z hlavy dolů.

"What a par," zaznělo do kamery. Jen pro pořádek, Santos zahrál v prvních dvou kolech na stejné jamce s plnou výbavou v bagu pokaždé birdie, od kterého byl předtím kousíček jen putterem.

Podívejte se na to.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení