Skvělý Cafourek a dva Češi v TOP 20! Na Penati vyhrál Enoch

Rhys Enoch

Své nejlepší kolo na D+D REAL Slovakia Challenge si Jan Cafourek schoval na nedělní finále. Rundou za 66 ran (-6) se dostal na skóre -9 a vyšvihl se tak na dělené 19. místo. V TOP 20 skončil na Challenge Tour na Penati i Stanistav Matuš. Zvítězil Rhys Enoch z Walesu.

Matuš s Cafourkem tak svými výkony ozdobili návrat Challenge Tour na Penati po třech letech, a v posledním kole spolu svedli souboj o nejlepšího českého hráče turnaje. Tuto pozici nakonec těsně udržel Matuš, který zahrál v neděli 70 ran a s celkovým skóre -10 vybojoval 18. místo.

Cafourek na něj ale mohutně dotahoval, když se ve finále blýskl parádním kolem za -6. Nakonec mu na Matuše chyběla jediná rána. "S finálovým kolem jsem určitě spokojen, jen mě trochu mrzí, že jsem neporazil v našem miniturnaji Standu Matuše," usmíval se Cafourek po dohrání.

"Začal jsem dnes dobře z desítky, dal jsem hned pár berdíků. Na šestiparu se mi povedla supr třetí rána trojkou dřevem, která mi jen o pět čísel nedojela do albatrosu. Takže lehký doklep do eaglu," popsal Cafourek svůj nejlepší moment čtvrtého kola.

"Pak ale ztěžkly podmínky. Začal foukat a točit se vítr, a druhá devítka tak byla velice náročná. Hrál jsem ale pořád dobře a dokázal jsem se s tím poprat i třeba za pomocí chip inu nebo up and downu," těšilo nedělního českého hrdinu.

"S celým turnajem jsem spokojený. Je to pro mě první cut letos na Challenge Tour. Výborně jsem se popral s víkendovými koly a je krásné si připomenout, že se do toho občas umím trefit," dodal Cafourek.

Jan Cafourek hraje z bunkeru během 4. kola D+D REAL Slovakia Challenge na Penati (Foto: Ota Mrákota)

Celkově spokojený byl po turnaji i Matuš, který si připsal na Challenge Tour další kvalitní výsledek. Sice mu o pouhou ránu uteklo TOP 10, které by znamenalo automatickou pozvánku na další turnaj do Francie, ale aspoň si může dopřát odpočinek po náročné sérii turnajů.

V přestávce však dost možná zapracuje na svém puttování, které ho připravilo o lepší umístění.

"Bylo to trochu trápení na greenech, i když to je možná silné slovo. Už nevím, co s puttováním dělat, protože putty mi jezdí dobře, jen nepadají do jamky. Doufám, že se to v pravou chvíli obrátí, ale už mají na čase," vzýval Matuš po Penati i trochu štěstí.

"Dnes mě to dost mrzí, mělo to být mnohem lepší, dvě pod mé hře neodpovídají, ale musím to tak brát. Celkový výsledek je poměrně dobrý, takže jsem spokojený," pravil Matuš, který stejně jako Cafourek stihl odehrát poslední kolo ještě před přerušením kvůli bouřkovým mrakům.

Nikoliv však poslední flighty, kde se bojovalo o vítězství. První krátká pauza nerozhodila Rhyse Enocha, který se vrátil na hřiště a udržel svůj těsný náskok jedné rány před Joshem Gearym z Nového Zélandu. Enoch zahrál v posledním kole 68 ran a zvítězil se skóre -18.

Na trofej si však ještě musel počkat. V neděli se kvůli špatné předpovědi startovalo i z druhé devítky, a když zazněl klakson podruhé, tentokrát i za silného deště, byl ještě jeden flight na své poslední deváté jamce. Trvalo tak ještě další hodinu navíc, než šťastný vítěz převzal svou trofej.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení