Vítězi z Penati se otevřela budoucnost. Co na tom, že až po třicítce

Rhys Enoch

Je to už 12 let, co se nyní 31letý Rhyse Enoch ukázal na pozvánku poprvé na European Tour v domácím Walesu. Challenge Tour začal hrát pravidelně až v roce 2013 a až nyní se na D+D REAL Slovakia Challenge dočkal svého prvního vítězství.

A tak sice až po třicítce, ale možná Enoch na Panati konečně dočkal kariérního průlomu. Ostatně, že už je už více než rok třicátník, nejde díky jeho mladistvému až teenagerskému vzhledu poznat. Je to však již osm let, co v zámoří dokončil univerzitu.

Svůj potenciál hrát skvěle i na těch největších scénách však předvedl minulý měsíc na US Open v Pebble Beach fantastickým druhým kolem za 66 ran (-6), kterým si pomohl k cutu a celkovému dělenému 71. místu.

O šest týdnů se mu narodil první potomek a nyní přišlo vítězství na Penati. Enoch tak nepochybně prožívá nejšťastnější chvíle v životě.

"Na tohle jsem čekal dlouho. Teď mám v sobě tolik emocí. Jsem samozřejmě hodně šťastný. Cítím úlevu a nadšení, že mohu jít ve své kariéře dál," povídal po svém triumfu.

"Když už se dostáváte do těchto příležitostí, ale nikdy je pak nedotáhnete do konce, překvapí vás, když se to najednou povede. Ale je to tak skvělý pocit, že mám konečně vítezství," hřálo Enocha u srdce.

"Doma za mnou všichni stojí a chtějí mě vidět, jak se mi daří. Takže tohle bylo hodně napínavé a vzrušující i pro ně, pro celou moji rodinu," uvedl vítěz ze Slovenska.

Rhys Enoch (Foto: Ota Mrákota)

"Doma mám šestitýdenního chlapečka, takže se mi právě hodně změnil život. Potřebuji s tím vyvážit můj golf a cestování, ale jsem zkrátka nadšený z toho, co mi budoucnost přinese," radoval se Enoch, který se v celkovém pořadí Challenge Tour posunul o 61 míst na sedmou pozici.

To zároveň znamená, že je velmi blízko i zisku karty na European Tour pro příští sezónu. I když tedy až po třicítce, zdá se, že se před ním konečně otevírá vysněná golfová budoucnost.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení