Cafourek sbírá korunu ke koruně. Po Penati děkoval své přítelkyni

Jan Cafourek

Jan Cafourek prožil na Penati hodně povedený týden, i když o jeho úspěchu či neúspěchu na D+D REAL Slovakia Challenge rozhodla poslední rána ve druhém kole. Projití cutem přesně na ránu znamenalo, že si dal příležitost zahrát si ještě dvě rundy, z nichž ta nedělní stála opravdu za to.

Skvělých 66 ran, o ránu druhý nejlepší nedělní výsledek, vynesl Cafourka na dělené 19. místo, když na nejlepšího Čecha Stanislava Matuše ztratil nakonec jedinou ránu. "S finálovým kolem jsem určitě spokojen, jen mě trochu mrzí, že jsem neporazil v našem miniturnaji Standu Matuše," smál se Cafourek po turnaji.

Jak vysoko v této sezóně stavíte výsledek z Challenge Tour z Penati?

S celým turnajem jsem spokojený. Je to pro mě první cut letos na Challenge Tour. Výborně jsem se popral s víkendovými koly a je krásné si připomenout, že se do toho občas umím trefit. Určitě bych chtěl poděkovat panu Dědkovi staršímu i mladšímu i celému Relmostu za servis. Všechno bylo perfektní.

Jaký prvek ve hře vám v turnaji nejvíce pomohl?

Hrál jsem všechna čtyři kola dobře z týčka, takže jsem neměl moc trable v poli. Rány do greenu byly také docela solidní. Puttování se střídalo, bylo takové nahoru dolu. Někdy jsem proměnil putty, které jsem nečekal a jindy zase nedal ty, které by se měly dávat, pokud chce člověk hrát o špičku turnaje. Ale myslím si, že to bylo celkově takové vyrovnané, všechno šlapalo, i když ne na sto procent. Vždycky se nějaká chyba stane, ale to je prostě hra. Jsem rád, že mi to šlo, protože poslední dobou jsem se na hřišti spíše trýznil. Tady jsem se s tím docela hezky popral.

Co jste si řekl, když jste v pátek posledním puttem potopil do jamky šestimetrák, a prošel jste díky tomu cutem?

Tohle už jsem párkrát zažil. Někdy to člověk o ránu udělá, jindy o ránu neudělá. Na cut se člověk tolik nesmí upínat. Bylo to vidět i na mém výkonu. Třetí kolo jsem hrál nejhůř, ale do poslední chvíle to vypadalo na super výsledek. Kdybych dal krátký putt na sedmnáctce do birdie a nedal zbytečný trojputt na osmnáctce, tak to bylo kolo za tři čtyři pod. Mohlo to být úplně jiné kolo, i když jsem ho nezahrál dobře. A to je na tom to krásné a možná i proto jsou lidi do golfu tak zažraní a někdy si mohou myslet, že je to nespravedlivé, ale tak to prostě je.

Předtím jste na Challenge Tour v Itálii cutem právě o ránu neprošel. Měl jste to v hlavě?

Na to jsem nemyslel. Spíš jsem měl radost, že když jsem měl první kolo dobře rozehrané, a pak přišla série tří jamek za plus pět, tak jsem se ještě dokázal zkoncentrovat, a ještě z toho udělat dobré kolo. To se mi třeba nepodařilo v té Itálii, kde jsem zase nehrál o tolik hůře, ale pořád jsem tahal spíš za špatný konec. Tady se mi naopak povedlo zabojovat a být pořád ve hře.

Jan Cafourek se svou přítelkyní na D+D REAL Slovakia Challenge (Foto: Ota Mrákota)

Jak hodnotíte dosavadní sezónu s jedním vítězstvím na Pro Golf Tour a nynějším TOP 20 na Challenge Tour?

Golfový pocit mám dobrý, ale mám spíš nějaké trápení kolem. Přišel jsem o sponzora, takže to není jen boj na hřišti, ale na všech frontách. Věřím, že se s tím nějak poperu.

Jak moc vás ztráta sponzora překvapila?

Určitě to byla velká rána, ale naštěstí se mi podařilo vyhrát nějaké peníze na Pro Golf Tour, a tak tu sezónu lepím nějak dál a uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

Pomůže i tento výsledek na Penati?

Určitě to pomůže. Situace je taková, že musím sbírat korunu ke koruně a uvidíme, jak to bude.

Na turnaji jste měl po svém boku jako kedíka svou přítelkyni. Měla i ona vliv na vaši dobrou hru?

Určitě jsem rád, že tu mohla být Maruška se mnou. Nákladově vyjde turnaj nastejno, protože nemusím platit extra kedíka, a jsem rád, že mi někdo pomůže potáhnout vozík. Je to super, atmosféra na turnaji byla hezká a užili jsme si to oba dva. Někdy to prožívá víc než já, ale určitě bych jí chtěl poděkovat za to, jak to tady se mnou skoulela.

A jak velký je její přínos po golfové stránce? Je více kedíkem, nebo psychickou oporou?

Občas s ní zkonzultuju nějaký vítr a podobně. Je ráda, že mi může pomoci, ale jinak mi do toho vůbec nemluví. Takže je to s ní spíš taková pohoda a servis kolem. Ale i za to jsem velmi rád.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení