Mrůzek prožil zážitkový týden: Byla to pro mě úžasná škola

Filip Mrůzek

Na třetím ročníku D+D REAL Czech Masters byl za domácí hvězdu, když jako jediný Čech prošel cutem. Filip Mrůzek ale sám vzhlížel k velikánům golfu, se kterými se na hřišti během turnajových kol potkal.

První dvě kola šel po boku amerického bouřliváka a dvojnásobného major šampiona Johna Dalyho. Ve finálovém si pak užil osmnáctku na Albatrossu se skotským veteránem Paulem Lawriem. 

"Paul Lawrie vyhrál osmkrát na European Tour a vyhrál i Ryder Cup. Hrát s ním je něco neuvěřitelného. Vidět ten jeho jednoduchý golf, se kterým zahraje mínus čtyři, je pro mě úžasná škola," přiznal po dohrání Mrůzek

On došel finálové kolo v paru, když zahrál čtyři birdie a stejný počet bogey. A i když to nebyl ideál, o kterém určitě v noci na neděli snil, bude na závěrečnou rundu dlouho vzpomínat. Stejně jako na celý turnaj.

"Je krásné s těmito hráči hrát. Paul Lawrie je už starší, trochu méně komunikativní, jede si to svoje. John je přesný opak, s ním se člověk baví o všem možném vlastně pořád," popsal své letošní parťáky na Czech Masters.

A i když je často přepálil, jejich hra ho udivovala: "Není to jako my mladí, kteří pořád vymýšlíme draw, fade, nízké rány, vysoké... Oni mají ránu, která letí na tyč. A když minou na jakoukoliv stranu, tak hrají pětimetrák."

Problémy se čtením

Mrůzek tu a tam na Albatrossu minul. Ani ne tak z odpaliště, jako při ranách železy. Ty ho pak zlobily i na tříparech, na kterých v sobotu poztrácel čtyři rány a v neděli dvě.

"Je to hrůza. Ty jamky dnes byly krátké a ztratit na nich dvě rány je moc. Tříparové jamky mě na celém turnaji vytrestaly," ví moc dobře stále ještě 24letý český profesionál.

Ten měl na poslední jamce šanci rozloučit se s turnajem berdíkem, ale míček v jamce neskončil. Z důvodu, který trápil Mrůzka po celé čtyři dny.

"Puttování technicky nebylo špatné, ale nešly mi číst greeny. Tam vidím, že oproti ostatním hodně ztrácím. Musím se ve čtení greenů zlepšit," nabádá sám sebe k dalšímu golfovému tréninku.

Do něho je aktuálně zapojený i fitness kouč Svatopluk Býma, který podle všeho odvádí skvělou práci. Když vidíte některé Mrůzkovy drivy, tak vás napadne, co musí předvádět ve fitku. 

"Se Sváťou máme jasný cíl. Na něm je skvělé, že hraje velmi dobře golf a má vystudované TPI, takže ví, na čem máme zapracovat. Navíc se s tátou baví o tom, na čem pracujeme," komentuje Mrůzek vzájemnou spolupráci.

Té bude chtít nyní využít v přípravě na vrchol sezony, kterým bude q-school: "Myslím, že do toho nyní dupneme dvakrát tolik, abych těch 19 dní v kuse v závěru kvalifikační školy vydržel. Kdo tam nebyl, tak si to ani nedokáže představit, je to fakt peklo."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení