Češi na Challenge Tour a Pro Golf Tour, jak si vedou?

EM1_7319.JPG

Zatímco sezona na Challenge Tour se blíží do své poloviny, na Pro Golf Tour už čeká na hráče pouze závěrečná čtvrtina turnajů. Co to znamená pro české golfisty s ohledem na vytoužený zisk karet pro sezonu následující? Více méně to, že se krátí čas na to pořádně zabrat.

Opticky sice mají více turnajů před sebou Češi válčící na Challenge Tour, ale nemusí to být pravda. Do konce sezony sice zbývá odehrát ještě 15 turnajů, na některé se ale nejspíše nedostanou.

Ať už omezením startovního pole, nebo kvůli nízké hráčské kategorii, kterou Stanislav Matuš s Filipem Mrůzkem mají. I oni tak často spoléhají na pozvánky Relmostu, kterých může každý využít za sezonu jen devět.

Z devíti odehraných klasických turnajů série jich Matuš zvládl šest, Mrůzek sedm. Prvně jmenovanému to v pořadí Order of Merit stačí se ziskem 7560 bodů na 68. příčku, Mrůzek je na tom s 5639 body přesně o dvacet příček hůře na 88. místě.

Alfou a omegou pro oba dva hráče přitom je skončit v TOP 70 konečného pořadí Challenge Tour, čímž by pro další sezonu získali nejhůře kartu kategorie 10, která by jim zajistila všechny starty.

Nemuseli by se tak už více spoléhat na pozvánky a hned na začátku sezony by věděli, jaké turnaje je s jistotou čekají. Aby ale mezi 70 nejlepšími hráči sezony skončili, musí dál sbírat body.

Loni jich na 70. místo, které obsadil předloňský šampion z pražské Zbraslavi Angličan Garrick Porteous, bylo potřeba 28 762. Letos je sice sezona jiná, na turnaje se dostává nepatrně méně hráčů, ale i tak je patrné, že oběma Čechům ještě hodně bodů chybí.

To pak platí o to více pro třetího Čecha v pořadí Jana Cafourka, který si v minulém týdnu připsal na Penati v tomto roce na Challenge Tour první eura, respektive body, a po šesti odehraných turnajích je se ziskem 2077 bodů až na 136. místě. On přitom nemůže spoléhat na starty mimo pozvánky, takže mu zbývají už pouze tři.

I proto se možná v druhé polovině sezony zaměří více na turnaje Pro Golf Tour, kde to má z Čechů pět akcí před koncem sezony nejlépe rozehrané.

Především díky vítězství v rakouském Haugschlagu je se ziskem 9903,65 bodů v Order of Merit na dvanáctém místě, když nejlepší pětice získá na konci sezony plnou kartu na Challege Tour pro příští rok.

Na TOP 5 ztrácí Cafourek 4320,69 bodů, což je ztráta, kterou za pět turnajů ještě lze stáhnout. Otázkou však zůstává, kolik turnajů český profesionál stihne odehrát vedle svých startů na Challenge Tour.

O kartu by se chtěl opět po roce poprat také šampion nedávného Polish Open Ondřej Lieser, který však vinou méně odehraných turnajů (z 16 nastoupil jen do 5) drží s 8061,61 body zatím 21. pozici.

Pouze v oblasti teorie je zisk karty u Michala Pospíšila, kterému patří 46. pozice (3470,59 bodů) a ani dvě vítězství by ho neposunuly do elitní pětice.

Aktuální pořadí Order of Merit Challenge Tour zde.
Aktuální pořadí Order of Merit Pro Golf Tour zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení