Muži ani ženy na ME o medaile hrát nebudou, dorostenky ano

Jakub Bareš

Ani výrazně zlepšený výkon oproti prvnímu dnu nepomohl českým mužům na týmovém mistrovství Evropy postoupit do bojů o medaile. Ze 14. místa si zahrají jen spodní pavouk o umístění. Stejně jako ženy, které jsou po dvou kolech na 13. místě. Mezi elitní osmičku postoupily pouze dorostenky.

Mužský tým doplatil ve Ljunghusen Golf Clubu ve Švédsku na špatný výkon v prvním kole, který dohrál na společném skóre +17. Ve středu zahrál mnohem lépe, zlepšil se o 11 ran, ale celkové skóre +23 nestačilo na postup o devět ran. Místo bojů o medaile tak budou hrát o 9. – 16. místo.

Zatímco první den táhl tým Jiří Zuska, který jako jediný zahrál v paru, ve středu byl nejlepším z Čechů Jakub Bareš. Se 70 ranami (-2) byl za obě kola jediným z týmu, který zahrál pod par. Zuska zapsal opět 72 a byl z Čechů nejlepším v součtu obou kol. V individuálním pořadí je dělený 21.

V paru zahrál také Matyáš Zapletal. Šimon Zach zahrál 74 (+2) a Petr Janík 78 (+6). Kryštof Strýček došel za 86 ran (+14) a jeho skóre se škrtlo.

Ženy to měly naopak. Po úterku byly v Is Molas Golf Club v Itálii na postupovém osmém místě, které však ve druhém dni neudržely.

Rozdíl ve skóre byl markantní, po mínus třech zahrály plus šestnáct. S celkovým skóre +13 klesly na 13. místo. Na osmičku chyběly čtyři rány a čekají je také boje o 9. – 16. místo.

Sára Kousková (Foto: Ladislav Adámek)

Tentokrát byla nejlepší Sára Kousková se 70 ranami. O den dříve zahrála 70, a tak jako jediná z týmu zahrála obě kola pod par. Celkově je se skóre -3 na děleném 9. místě v individuálním pořadí. Jana Melichová zahrála po prvním dnu za 68 ran tentokrát 76.

A tak jen české dorostenky se radují z postupu do medailových soubojů. Osmé místo po prvním kole si vylepšily na šesté. Ve španělském Parador de El Saler uhrály skóre +37, když ve středu daly dohromady skóre +19. Nejlepší výsledek donesla ve druhém kole Lenka Nebeská, která zapsala 74 ran (+4).

Postup stejně jako mužům a ženám utekl i dorostencům v Golf de Chantilly ve Francii. Za elitní osmičkou zaostali sice o jediné místo, ale na Francii na osmém místě ztratili s celkovým skóre +37 v součtu obou dní 14 ran. I oni si tak zahrají v pavouku o 9. – 16. místo.

Průběžné výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení