Jako by se to nikdy nestalo. Kim se vrací na místo svého zázraku

Michael Kim

Michael Kim se na PGA Tour příliš neprosazuje. Až na jednu výjimku, která mu zajistila, že na ní bude hrát ještě minimálně příští sezónu. Loni totiž naprosto z ničeho nic vyhrál turnaj John Deere Classic, kam se tento týden v tichosti vrátil jako obhájce. Favoritem rozhodně není.

Minulý rok přijel poté, co minul šest cutů ze sedmi předchozích turnajů a vyměnil trenéra. Změna zafungovala dokonale, i když jen krátkodobě. Se skóre -27 Kim šokoval vítězstvím o osm ran, čímž vyrovnal Dustina Johnsona a Francesca Molinariho v největším náskoku sezóny.

To, co bylo pak, vypadalo, jako kdyby se ten týden nikdy nestal. Kim si ještě zaletěl do Carnoustie na The Open, kde skončil na solidním děleném 35. místě. Pak ještě loni v říjnu prošel cutem na svém prvním turnaji nové sezóny na Safeway Open, kde skončil na 73. místě. Od té doby ani ťuk.

Tedy abychom byli přesní, kompletní čtyři kola si zahrál ještě třikrát, ale to byly všechno podniky, kde nebyl cut a Kim na nich skončil mezi posledními, v případě Turnaje šampionů poslední.

Od Safeway Open tedy drží na řadových turnajích s cutem nelichotivou bilanci 19 minutých cutů v řadě.

Kim ale může být v klidu, série je to sice nepříjemná, ale díky loňskému vítězství má zajištěnu kartu na PGA Tour i pro příští sezónu. Spíš než na akutní potřebu kvalitních výsledků se tak může soustředit na komplexní změny s cílem "mít více takových týdnu, jako loni na John Deere".

Michael Kim se raduje z loňského triumfu na John Deere Classic (Foto: GettyImages)

Se svým koučem Johnem Tillerym tak již pracuje na změnách ve svém švihu. "Trvá to trochu déle, než jsem si přál, ale je to trochu o tom udělat jeden rázný krok zpět, abych pak mohl udělat další dva dopředu," popsal Kim svůj proces.

"Jsem spokojený, že jsem konečně zjistil, jak je na tom moje hra. Samozřejmě bych chtěl hrát lépe, to chce každý, ale při pohledu na druhou polovinu roku a také na následující rok jsem nadšený z toho, kam moje hra směřuje," dodal 25letý rodák ze Soulu hrající pod americkou vlajkou.

John Deere Classic vysílá tento týden jako obvykle živě stanice Golf Channel. Na čtvrtek a pátek jsou přímé přenosy naplánované na 22:00. O víkendu poběží od 21:00.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení