Tančící Korejec na PGA pokořil par, i díky eaglu na čtyřparu

Ho Sung Choi

Sice není hlavním adeptem na zisk titulu, přesto na John Deere Classic poutá spoustu pozornosti. Korejec Ho Sung Choi baví golfový svět svými tanečními kreacemi během švihu i po něm a nejinak tomu je v tomto týdnu. Vůbec poprvé přitom na PGA Tour pokořil par hřiště.

Při premiéře na zámořském okruhu v Pebble Beach se mu to nepodařilo, když po kolech za 72, 75 a 77 ran neprošel cutem do nedělného finálového kola. Při svém druhém pokusu ale může stále doufat.

Na turnaji v TPC Deere Run totiž ve čtvrtek zvládl první kolo za 70 ran (-1), což znamená, že před pátkem ztrácí z děleného 78. místa na hranici cutu jedinou ránu. Stále tak má šanci protančit se do víkendu.

A to doslova.

I ve čtvrtek totiž bavil nejen své spoluhráče ve flightu, ale i televizní diváky a komentátory svými kreacemi, nad kterými můžete jen nechápavě kroutit hlavou. Ale ono to z nějakého záhadného důvodu prostě funguje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Swing your swing, Ho Sung Choi.  #LiveUnderPar

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Teorii o tom, že každý golfový švih je originální, Choi dokonale definuje, a i Jim Furyk má vedle něho vlastně standardní golfový úder. Důležité jsou však výsledky, a ty Korejec nepopiratelně má.

Na PGA Tour sice zatím nezáří, ale třeba na prestižní Japan Tour si už turnajové vítězství připsal. A nyní má šanci poprat se také o svůj první zámořský cut, který by byl dalším milníkem jeho kariéry.

Ve čtvrtek k němu nakročil rundou za mínus jedna, když zahrál čtyři birdie, pět bogey a eagle na 294 metrů dlouhé čtyřparové čtrnáctce, kde skončil první ranou na greenu, a poté proměnil svůj putt.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ho Sung Choi is out here walking in eagle putts. #LiveUnderPar

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Na ty nejlepší sice po prvním kole výrazně ztrácí, když ve vedení je Mexičan Roberto Díaz, který zahrál za 62 ran (-9), ale od cutu je po úvodním kole vzdálen jen jedinou ránu.

Jak se bude dařit nejen jemu v kole druhém můžete sledovat v přímém přenosu na stanici Golf Channel, který začne v pátek večer ve 22:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení