Lieser skončil v Nizozemsku ve třetí desítce, Pospíšil neprošel cutem

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser po třech vyrovnaných kolech obsadil dělené 25. místo na turnaji Pro Golf Tour v Nizozemsku. Ve finále se poprvé dostal pod par hřiště. Michal Pospíšil po nepovedeném druhém kole neprošel cutem.

Lieser absolvoval v Nizozemsku teprve šestý turnaj Pro Golf Tour, a proto pokud chce pomýšlet na zisk karty Challenge Tour, musí v každém následujícím turnaji atakovat nejvyšší příčky.

Po vítězství v Polsku a děleném pátém místě v Německu ale přišel mírný ústup. Na turnaji Broekpolder International Open hrál vyrovnaně, ve všech kolech balancoval na hranici paru. Pokořit ho se mu povedlo ale až v posledním třetím kole, které začalo kvůli špatnému počasí v pátek o něco později.

Český golfista zaznamenal ve finále čtyři birdie a tři bogey a zapsal 71 ran (-1). V prvním kole zahrál v paru, ve druhém jednu nad par. S celkovým skóre v paru obsadil 25. místo.

Druhý Čech startující v turnaji Michal Pospíšil vstoupil do turnaje kolem v paru stejně jako Lieser, ale už se mu tolik nepovedlo kolo druhé, v němž ztrácel především na druhé devítce a po 77 ranách neprošel do finálového kola o tři rány.

Z vítězství se radoval Francouz Tisserand, který měl po druhém kole náskok už šesti ran, ale v sobotu se ještě hodně zapotil, když po 73 ranách doslova utrpěl vítězství.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Ve stejném termínu jako Pro Golf Tour se hrála ve Španělsku nižší evropská série žen LET Access Series, do které zasáhly také dvě Češky. Kateřina Vlašínová zahrála velmi dobré první kolo za -1 (69), pak už se ale jen zhoršovala. Druhé kolo zahrála za 72 ran (+2) a finálové třetí za 75 (+5). S celkovým skóre +6 obsadila 30. místo. Amatérka Tereza Koželuhová turnaj nedohrála kvůli zdravotním potížím. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení