Pan slušňák s pošramocenou pověstí. Co mu poradil Lefty?

Matt Kuchar

Matt Kuchar chytil druhý dech. V letošní sezóně šla jeho forma nahoru, což potvrdil dvěma vítězstvími. Kromě toho ale musí až nezvykle často vysvětlovat kontroverzní situace, které ho na hřišti i mimo něj provázejí. O zvláštní sezóně se 41letý Američan rozpovídal ve Skotsku, kde zbrojí na blížící se The Open.

Z hlediska výsledků je letošní sezóna Matta Kuchara v naprostém pořádku. Po třech nevýrazných sezónách bez vítězství zažívá zmrtvýchvstání. Tituly má dva a navrch 8 umístění v top 10 ze 17 startů.

Možná by ale jedno vítězství, nebo možná obě, vyměnil za lepší pověst, kterou si v tomto roce, ať už vědomě či nevědomě, pošramotil.

Nejprve čelil kritice za to, že najatému kedíkovi na Mayakoba Golf Classic vyplatil za vítězství pouze 5 tisíc dolarů místo obvyklé sumy 10% z celkové výhry 1,3 milionu dolarů.

Pak se trochu nevinně dostal do sporu se Sergiem Garcíou na světové jamkovce v Austinu, kde než se stačil rozhodnout, zda má darovat Španělovi putt na vypůlení jamky, García už z greenu odcházel s míčkem v ruce. Tohle nepochopení a Garcíova unáhlenost vrhla Kuchara po čase znovu do špatného světla. Byť neoprávněně.

Jako by ale golfista s přezdívkou pan slušňák letos kontroverzní situace přímo přitahoval. V prvním kole Memorialu si na posouzení pravidlové situace přivolal hned dva rozhodčí a chtěl je přesvědčit o tom, že jeho míček skončil v pitch marku po drivu, a tudíž má právo na úlevu. Situaci muselo rozluštit až video.  

Co na zvláštní sezónu plnou kontroverzí říká Kuchar teď s odstupem času?

"Sociální sítě nepoužívám, takže se toho tolik ke mně nedostane. Ale věci, které se doslechla babička a povídala mi o nich, byly hodně nepříjemné," řekl Kuchar ve Skotsku, kde hraje turnaj European Tour.

"Vždycky jsem chtěl, aby na mě rodiče a prarodiče byli hrdí. Vidět je poslouchat tyhle věci o mě je něco, co jsem nikdy nechtěl dopustit."

Kuchar sice neprozradil, co jeho babička slyšela, ale pěkné věci to zajisté nebyly. "Už jen to, že mi musela zavolat, aby mi řekla, že nemůže uvěřit tomu, co slyšela, bylo těžké," pokračoval Kuchar, který si vyposlechl i radu od Phila Mickelsona.

"Řekl mi, že si prošel horšími věcmi a že tohle odezní. Je to sice těžká situace, ale pokud zůstaneš tím, kým jsi, čas vše zahojí," reprodukuje slova Leftyho a jedním dechem dodává, že se z nepříjemných situací pokusí ponaučit.

Podaří se mu očistit se a získat zpět nálepku pan slušňák?

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení