McIlroy nechce mít klapky na očích. Vyhraje doma The Open?

Rory McIlroy

V Severním Irsku vypukne golfový svátek. Po 68 letech se na sever smaragdového ostrova vrací nejstarší golfový major The Open Championship. Bude u toho i Rory McIlroy. Největší hvězda Irů dostane jedinečnou šanci vyhrát džbánek na klaret před svými fandy.

Je to výzva. A pořádná. Vědom si toho je ostatně i sám Rory. "Může to být šance, která přijde jen jednou za život. Těžko říct," říká 29letý golfista, který se do svého rodiště v irském Holywoodu vrací už jen sporadicky.

The Open v Royal Portrush je pro něj proto skvělou příležitostí, jak se po čase setkat se svými nejbližšími.

"Maminku jsem neviděl tři měsíce, z Ameriky se vrátila po Masters. Rodiče jsem proto pozval na večeři, ale bál jsem se, jestli ji nebudeme muset trochu odsunout, abych toho dne před večerem stihnul pořádně v Portrushi potrénovat. Nakonec to ale nebylo potřeba," prozradil McIlroy.

Ten hřiště, které dostalo jméno po hradu Dunluce nacházejícího se na útesu severního pobřeží Irska, blíže prozkoumávat nemusí. Před 14 lety tu totiž stanovil rekord, když během amatérského šampionátu North of Ireland zahrál 61 ran.

"Není moc kol, u kterých si pamatuji každou ránu. U tohoto ale ano," vzpomíná s odstupem 14 let McIlroy, jehož výkon vyvolal v Severním Irsku velký ohlas. Textovkou mu tehdy poblahopřál i krajan Darren Clarke.

Zkušenosti na hřišti, kde McIlroy vyrůstal a odehrál tu mnoho kol, by měly být výhodou. A sebevědomí, které má v posledních letech na jediném evropském majoru (z posledních čtyř účastí má jedno vítězství a pokaždé nechyběl mezi nejlepšími pěti hráči), hraje pro něj.

"Tribuny vypadají fantasticky, ale pořád je to stejné hřiště. V posledních letech jsem tu mnoho nenahrál, ale když jsem vstoupil na první odpaliště, hned se mi všechno vybavilo. Na dvojce jsem zase mířil na ten hnědý dům," nemění léta osvědčenou strategii. 

Rory McIlroy v dosavadním průběhu sezóny vyhrál dvakrát – The Players na TPC Sawgrass a RBC Canadian Open v Ontariu. K tomu má úchvatnou bilanci 11 TOP 10 umístění z celkového počtu 14 startů.

Proto není divu, že vedle Brookse Koepky je podle bookmakerů nejžhavějším kandidátem na vítězství v Portrushi. Ze Skotska, kde podstoupil před pár dny generálku na evropský major, si přivezl solidní formu. Ale silná slova o tom, že nic jiného než vítězství ho nezajímá? Ty od Roryho už nečekejte.

"Tuhle chybu už jsem před turnaji udělal a moc to nezafungovalo. Chci si to užít, nechci mít klapky na očích, chci se dívat doleva, doprava, abych pozdravil lidi, kteří mě přijeli podpořit," uzavírá miláček domácího publika Rory McIlroy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení