Bitva v play-off. Wiesberger uspěl a má první titul z Rolex Series

Bernd Wiesberger

Pořádné drama o titul ze Scottish Open se odehrálo v neděli v North Berwicku. Dvaasedmdesát jamek vítěze neurčilo, Bernd Wiesberger si to o titul rozdal v prodloužení s Benjaminem Hebertem. Rakušan svého soka nakonec udolal na třetí jamce play-off a raduje se z prvního triumfu v Rolex Series.

Wiesberger vstupoval do finálového kola s náskokem dvou ran, ale v průběhu závěrečného dne turnaje musel dohánět ztrátu. Francouz Hebert se totiž rozjel k nevídanému výkonu a kolo dokončil za 62 ran (-9).

Rakušan si přesto trpělivou hrou počkal na svoje šance a dvě jamky před koncem dokonce o ránu vedl, jenže pak chyboval na tříparové sedmnáctce a dostal se do děleného vedení právě s Francouzem.

V play-off na osmnácté jamce oba zahráli nejprve par, aby na druhý pokus zaznamenali oba bogey a do třetice už nervydrásající jamkový duel překlopil na svou stranu Wiesbereger po proměněném puttu z metru a půl, jeho soupeř zahrál tři putty.

Rakušan, který kvůli zraněnému zápěstí loni nesáhl sedm měsíců na hole, si loňskou absenci vynahrazuje skvělou hrou v tomto roce. Na kontě má už druhé vítězství a posunul se už i do čela Race to Dubai.

"Rád bych turnaj uzavřel klidnými pary, ale někdy vás to prostě otestuje. Jsem rád za to, jak to nakonec dopadlo. Byl to dlouhý den, ale zvládl jsem ho. Ve Skotsku se mi daří, je fajn stát tu na konci dne s trofejí v ruce," řekl Wiesberger.

Poražený z play-off Hebert dlouho smutnit nemusel, díky parádnímu výsledku si vysloužil jednu ze tří pozvánek na The Open v Severní Irsku, které startuje už ve čtvrtek. Další dvě prázdná místa vyplní ve startovní listině ve Skotsku skvěle hrající Angličan Andrew Johnston a Ital Nino Bertasio.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení