Vyklidněný Frittelli si změnil život, slaví první titul na PGA Tour

Dylan Frittelli

Ještě před týdnem žil Dylan Frittelli ve velké nejistotě. Premiérová sezona na PGA Tour se pro něho vyvíjela špatně, což ve spojení s tím, že European Tour dal s přesunem za oceán sbohem, nebyly hezké vyhlídky. Stačil ale jeden týden v TPC Deere Run a vše je jinak.

Před turnajem John Deere Classic byl Frittelli až na 153. místě v pořadí FedEx Cupu. Sice se mu dařilo relativně dávat cuty, když jimi neprošel jen šestkrát z devatenácti pokusů, ale o víkendech to nebylo ono. 

Nejlépe skončil nováček na okruhu dvakrát dělený osmnáctý, takže body nesbíral a zdálo se, že se do play-off nepodívá. A že bude muset o plnou kartu na další sezonu opět zabojovat v Korn Ferry Tour Finals.

Pak se ale něco změnilo. "Udělal jsem si jasno v hlavě," přiznal Frittelli. Pomohl mu v tom sportovní psycholog Jay Brunza, který z 29letého Jihoafričana udělal jiného člověka, alespoň tedy když je na golfu.

Nové nastavení mysli přineslo velmi rychle úspěchy, na které byl rodák z Johannesburgu zvyklý. Vždyť v minulosti vyhrál dvakrát na European Tour i Challenge Tour, tituly si připsal také na Asian Tour a Sunshine Tour. Frittelli vítězit uměl a umí, jen si to musel připomenout.

A nedělním kolem za 64 ran (-7) opět také dokázat. Se skóre -21 vyhrál o dvě rány před Russellem Henleyem a díky triumfu má svou budoucnost nyní mnohem jasnější. A také mnohem růžovější.

V pořadí FedEx Cupu se posunul na 48. místo, jistotu karty má do konce sezony 2020-21 a může se těšit na starty na The Open, které se hraje už v tomto týdnu, nebo na Masters a The Players v příštím roce.

Nové nastavení mysli u Frittelliho v neděli nejlépe dokumentovala situace na 14. greenu, na který se Jihoafričan dostal, i když jde o čtyřpar, první ranou. Pak ale zahrál trojputt do paru. Jeho reakce?

"Myslím, že jsem byl asi jediný na hřišti, kdo se usmíval po trojputtu," okomentoval vše následně novinářům. Důvod jeho pozitivismu? Hrál o titul, slunce svítilo, lidé ho povzbuzovali. Proč proboha by měl být v tu chvíli na svět naštvaný, vždyť prožíval zatím nejlepší turnaj na PGA Tour.

Odměnou mu bylo klíčové birdie na pětiparu 17. jamky, díky kterému se dostal do vedení o dvě rány. A to už nepustil ani na těžké poslední jamce, kde po skvělém drivu zahrál dvojputtem klidný par.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení