Asijská jízda pokračuje, Lexi opět těsně pod vrcholem

Sei Young Kim

Devátý titul pro Sei Young Kim na LPGA v kariéře, devátý titul pro korejský golf v této sezoně. A už jedenácté asijské vítězství z dosavadních letošních 19 turnajů na nejprestižnějším ženském golfovém okruhu. To vše přinesla neděle na Marathon Classic.

Ve finále se jednalo pouze o souboj Kim a Američanky Lexi Thompsonové, která před finálovým kolem ztrácela jedinou ránu. Na svou soupeřku se ale ani jednou ve finálové rundě nedotáhla.

Jako rozhodující se ukázala polovina kola, kterou Kim naprosto ovládla pěti berdíky v řadě na jamkách 7, 8, 9, 10 a 11. Díky tomu si vypracovala náskok, o který už v závěru nepřišla.

A to ani přesto, že Lexi se s turnajem rozloučila berdíkem a eaglem na posledních dvou jamkách, zatímco její korejská soupeřka zapsala pouze dva pary. Přesto se skóre -22 vyhrála o dvě rány.

"Opravdu jsem chtěla další vítězství, o to více v tomto týdnu, protože v posledních dvou jsem hrála vážně špatně," prozradila Kim, která letos začátkem května ovládla už LPGA Mediheal Championship.

To Thompsonová si musí na své letošní druhé vítězství ještě počkat, když se zatím jedinkrát radovala začátkem června na ShopRite LPGA Classic.

"Hrála neskutečný golf. Já dnes netrefovala míček úplně nejlépe, ale i tak jsem zahrála za mínus pět, byl to dobrý konec. Ona byla úžasná, zasloužila si to," řekla po dohrání Thompsonová.

Pro tu se jednalo o letošní už třetí umístění na druhém místě, ke kterému přidala další třetí a čtvrté místo. Na rozdíl od Kim už ale má na svém kontě historicky triumf na majoru.

"Zatím jsem major nevyhrála. Myslím, že se na majorech vždy až příliš snažím. Musím tam hrát jako na jiných turnajích, prostě to nechat plynout, aby se to mohlo stát," přeje si Kim.

Šanci dostane hned v příštím a přespříštím týdnu, kdy se hrají Evian Championship a AIG Women's British Open.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení