Woods už je v Irsku, trénoval s Reedem, DJem a Fowlerem

Tiger Woods

Tiger Woods už je na místě činu! V neděli ráno dorazil letadlem z Floridy do Severního Irska, aby jen o pár hodin později už vůbec poprvé v životě stál na prvním týčku hřiště Royal Portrush. The Open, závěrečný major sezony, startuje už ve čtvrtek.

Není to Woodsova chyba, že na hřišti v County Antrim ještě nikdy nehrál. Vždyť The Open se na irské pobřeží vrací po dlouhých 68 letech!

A návrat to i díky Woodsově přítomnosti bude velkolepý. Tiger si od svého posledního startu, což bylo US Open v Pebble Beach, pořádně odpočinul. Hole byly v koutě, zatímco on si užíval rodinnou dovolenou v Thajsku.

Nyní už je ale zpět v práci, když má v plánu vyhrát svůj druhý letošní major a získat svůj první džbánek na klaret od roku 2006. 

Nedělní tréninkovou rundu, která proběhla na všech 18 jamkách, strávil po boku svého krajana Patricka Reeda, se kterým mu to moc bok po boku nešlo na posledním Ryder Cupu v Paříži. Ale zde šlo o něco jiného.

Především pořádně načíst hřiště, které bude na ostrovní links možná nečekaně měkké. Ještě v minulém týdnu totiž bylo hřiště pod vodou a déšť se má nad hřištěm přehánět od úterý až do konce týdne.

V neděli však Severní Irsko ukázalo svou vlídnější tvář, kterou hráčům nastaví ještě v pondělí. Teploty kolem 21 stupňů Celsia a slunečno dovolilo hráčům odložit svetříky a toho využil také Tiger.

Ten se pak přímo na hřišti zaměřil především na hru kolem místních nevyzpytatelných greenů. Pro své chipy a pitche zkoušel řadu holí s cílem zjistit, jak se míček bude na greenech v dané situaci chovat.

V poctivé přípravě pak Woods, letošní tak trochu senzační vítěz slavného Masters, pokračoval také v pondělí, kdy vyrazil na hřiště s dalšími dvěma krajany Dustinem Johsnonem a Rickiem Fowlerem. 

Úterní den mu pak rozdělí setkání s novináři, které je v Royal Portrush naplánované na pravé poledne. Ve středu pak proběhnou poslední tréninkové přípravy před čtvrtečním startem turnaje, který u nás vysílá exkluzivně stanice Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek od 7:30 do 21:00, v sobotu bude přenos začínat v 11:00 a v neděli v 10:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení