Petr Dědek starší na Seznamu: Chceme z golfu nový biatlon

Petr Dědek na Seznam Zprávy

Od 15. do 18. srpna se na Albatrossu koná již šestý ročník turnaje D+D REAL Czech Masters. Hlavně o něm mluvil Petr Dědek starší z pořádající společnosti Relmost v Seznam zprávách v pořadu Výzva, kde byl hostem Roberta Čásenského. Řeč ale nebyla jen o golfu.

Rozhovor s prvním mužem českého golfu se však točil hlavně kolem golfu a toho, co obnáší v České republice dlouhodobě pořádat turnaj vrcholné evropské série. Šéf Relmostu mimo jiné popsal, jak se z původně koníčku vyvinul regulérní byznys a kolik peněz do něj již investoval.

"Rozpočet turnaje je zhruba sto milionů korun," prozradil Dědek na Seznamu s tím, že původním cílem byla a stále je podpora českých hráčů. Český golf by rád viděl ve stejné pozici, do které se u nás za několik málo let dostal u domácích fanoušků biatlon.

"Naší cílem na začátku bylo pozvat českého fanouška na národního hráče. Tahle vize jde ale hodně pomalu. Národní hráči se posouvají, ale zatím nepatří mezi ty, na koho bychom mohli zvát diváky," uvedl Dědek upřímně.

"Ano, biatlon je správný příklad. Rádi bychom se dostali tam, kam se u nás velmi rychle dostal. Když se podíváte o 10 let zpět, tak na tom byl stejně jako klasické lyžování. Dnes je biatlon nahoře," řekl šéf Relmostu.

"Polovina lidí, kteří přijedou do Nového města možná ani neumí lyžovat, ale jdou fandit, protože čekají na český úspěch. A já bych byl rád a moc tomu věřím, že se nám to podaří i v golfu. Věřím, že naši hráči se díky nasbíraným zkušenostem budou posouvat a brzy se dočkáme i jejich úspěchů."

Do té doby lákají fanoušky na turnaj především zahraniční hvězdy, které dobře znají i čeští fanoušci. "Každým rokem turnaj posouváme a vozíme jiné hráče. Letos přijedou velké světové hvězdy jako Ernie Els, Lee Westwood a Pádraig Harrington, hráči, co za sebou mají obrovské a úspěšné kariéry."

"Snažíme se každý rok přivézt někoho nového, kdo tady v Česku ještě nebyl," uvedl Dědek s tím, že letos tato role připadla právě legendárnímu Jihoafričanovi Elsovi.

"Každý rok se snažíme turnaj jako takový více posouvat, aby nám přišlo více diváků. Mám velkou radost z toho, že jsme se posunuli mezi nejprestižnější sportovně kulturní eventy v České republice," dodal Dědek s tím, že tomu však neodpovídá státní podpora turnaji, ačkoliv se stal velkou reklamou České republiky a přináší do státního rozpočtu nemalé prostředky.

A o čem Petr Dědek starší ještě hovořil? Také o tom, jaké jsou jeho zkušenosti se státními institucemi při jednáních o podpoře Czech Masters, jaké jsou hlavní výdajové položky v rozpočtu turnaje, kterým hráčům se platí startovné, jestli je možné očekávat ještě letos nějaké další hvězdy, či o tom, jak Relmost postupně předává svému synovi.

Na celý rozhovor s Petrem Dědkem starším se můžete podívat zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení