Kedíkovi z PGA Tour přeskočilo. Schválně zahrál 131 ran nad par

Trey Bilardello

Kvalifikační turnaj pro US Amateur byl svědkem velmi zvláštní události. Odehrála se v kvalifikaci Florida State Golf Association v Mayacoo Lakes Country Club ve West Palm Beach. Její účastník tam zahrál jedno z nejvyšších zaznamenaných skóre na kolo, 202 ran, pozoruhodných 131 ran nad par.

33letý Trey Bilardello si tento týden při kvalifikaci na US Amateur "užil" opravdu hodně golfu. Za svůj výkon 202 ran byl však po dohrání diskvalifikován za "vážné pochybení a neschopnost hrát v duchu hry".

"Jeho diskvalifikace byla shledána vhodnou jako výsledek individuálního selhání, když se snažil hrát míček úmyslně pryč od jamky a navyšovat tak své skóre," uvedla pro zámořský Golf Digest Beth Majorová, ředitelka komunikace USGA pro mistrovské turnaje.

Zážitek, na který nezapomene, měl i Bilardellův spoluhráč Kristian Fortis. "Nic takového jsem předtím neviděl. Začal normálně, dal dva pary, ale pak to s ním šlo dolů," popisoval.

"Po první devítce mi řekl, že chce zahrát nejvyšší zaznamenané skóre v historii USGA. Bylo mu to prostě jedno. Byl také neslušný k mnoha pořadatelům. Něco se v něm přepnulo," vyprávěl Fortis. Bilardellovo skóre zahrnovala 25 ran na jedenáctce a 21 na třináctce.

Kromě toho, že je amatérským golfistou, dotáhl to Bilardello jako kedík až na PGA Tour, kde nosí hole Mattu Everymu. Naposledy minulý týden na John Deere Classic.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení