Pět Čechů si pod Alpami zahraje další díl Challenge Tour

Stanislav Matuš

Od čtvrtka do neděle pokračuje v Rakousku série Challenge Tour, tentokrát hned s pěti Čechy. Turnaje Euram Bank Open v Golf Clubu Adamstal se zúčastní Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Daniel Suchan a Aleš Kořínek.

Loni to byl pro české barvy jeden z nejúspěšnějších turnajů. Mrůzek na něm získal dělené osmé místo, své nejlepší umístění sezóny, které mu výrazně pomohlo k zisku karty na Challenge Tour pro další rok. Jen o ránu za ním skočil Kořínek na děleném 11. místě a do TOP 20 se vešel i Matuš.

Všichni tři startují i letos. Matuš a Mrůzek se do turnaje dostali na svou kartu kategorie 15, Cafourek, Suchan a Kořínek na sponzorskou pozvánku od Relmostu.

Jako první vstoupí do turnaje pod dohledem alpských vrcholků Matuš, který ve čtvrtek zahájí první kolo v 9:10 z desáté jamky. O chvíli později ho bude následovat i Mrůzek v 9:30 z jedničky.

Zbylá trojice Čechů startuje až odpoledne. Suchan ve 14:25 z jedničky, Kořínek ve 14:45 také z jedničky a Cafourek také ve 14:45 z desítky. Kořínek s Cafourkem půjdou ve čtvrtek v posledních flightech.

S 5922 metry je hřiště v Adamstalu jedno z nejkratších na Challenge Tour. To však neznamená, že nízká skóre jsou zde samozřejmostí. Kopcovité hřiště, které nabízí monumentální výhledy, klade nároky na přesnost z týčka, správný výběr holí a precizní kontrolu vzdáleností.

Samostatnou kapitolou je zde také nadmořská výška a s ní spojený řidší vzduch. Hřiště leží 1135 metrů nad hladinou moře, což společně s výškovými změnami zvyšuje nárok na fyzickou kondici hráčů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení