Sestry Kordovy se na LPGA baví týmovkou, začaly v TOP 10

Jessica Korda a Nelly Korda

Na LPGA odstartovala týmovka Dow Great Lakes Bay Invitational. V Midlandu spolu utvořily jeden z nejsledovanějších párů i sestry Kordovy a první kolo potvrdilo, že je o jejich společné vystoupení velký zájem právem. Po prvním kole se usadily v TOP 10 se ztrátou tří ran na vedení.

Jessica s Nelly zahrály v prvním kole 68 ran, což je dvě rány pod par hřiště, za čtyři birdie a dvě bogey. Na úvod se hrálo ve formátu alternate shot, kdy se hraje jedním míčkem, a obě hráčky se střídají po ráně.

"Na začátku kola jsme si tak trochu na všechno zvykaly, je to pro nás nezvyklý formát," řekla v cíli prvního kola mladší Nelly. "Na druhé devítce jsme si ale daly navzájem několik dobrých příležitostí, které jsme jako tým využily," uvedla Nelly.

"Cokoliv pod par je ve formátu alternate shot dobrý výsledek, takže jsme s tím spokojené," dodala.

Ve vedení jsou Kanaďanky Brooke M. Hendersonová a Alena Sharpová, které společně zahrály 65 ran (-5). O ránu za nimi je americká dvojice Paula Creamerová a Morgan Presselová.

"Dostaly jsme ze sebe navzájem to nejlepší a doplňovaly se. Ona trefila některé pěkné rány a dala několik puttů a naopak. Fungovalo nám to pěkně a byl to dobrý způsob, jak začít," pravila Hendersovová.

"Jsme nejlepší kamarádky a odehráli už jsme spolu hodně týmových soutěží, takže hrát tady pro nás není nic nového," řekla po prvním kole Creamerová z průběžně druhého týmu pořadí.

"Ale alternate shot už jsme spolu nějakou dobu nehrály a i předtím to byla vždy jamkovka. Tady je to na rány, což je trochu jiné," poznamenala Creamerová.

Ve čtvrtek budou hrát týmy formátem best ball, v pátek je na programu znovu alternate shot a pro sobotní finále znovu best ball.

Turnaj mohou živě sledovat i diváci Golf Channelu. Přímý přenos druhého kola je na programu ve čtvrtek ve 22:30, třetí kolo začíná v pátek ve 22:00 a finále pak o půlnoci ze sobotu na neděli.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení