V Rakousku začal nejlépe Mrůzek. Matuš je o ránu za ním v paru

Filip Mrůzek

V rakouském Ramsau začal i s pěti Čechy další turnaj Challenge Tour. Euram Bank Open z nich v Adamstal Golf Clubu zahájil nejlépe Filip Mrůzek, který se dostal o jednu ránu pod par hřiště a dělí 47. místo. V paru zahrál ještě Stanislav Matuš na děleném 64. místě.

Mrůzek s Matušem začali dopoledne a celou dobu atakovali mínusová čísla. Oba se dostali nejvíce dvě rány pod, ani ale ani jeden nadějné skóre neudržel. Přesto se od nich jedná o dobrý vklad do dalšího průběhu.

Mrůzek (69 ran) zahrál ve čtvrtek pět birdie a čtyři bogey. Pestřejší měl první devítku, kde skóroval třikrát (3, 6 a 7) a třikrát také o ránu přišel (1, 8 a 9). Na druhé devítce pak skóroval dvakrát (10 a 15) a na 16 pak zahrál ještě jedno bogey.

Matuš (70 ran) šel z druhé devítky, na které zahrál birdie a bogey (11 a 13). Zkraje první devítky ubral ze svého skóre dvě rány po birdie na jedničce a trojce, ale šestce a osmičce se vrátil do paru po dalších dvou bogey.

Jediné dva Čechy s kartou na Challenge Tour, kteří tentokrát nepotřebovali ke startu na turnaji sponzorskou pozvánku, tak ve druhém kole čeká boj o cut, k němuž to však nemají špatně rozehrané.

Velkou naději může po čtvrtku živit i Aleš Kořínek, který zahrál první kolo v kopcovitém Adamstalu za plus jedna (71 ran). Na první devítce vyrobil tři bogey (1, 2 a 8) a jedno birdie (3). Na druhé devítce pak především v závěru zabral, když po bogey na 13 skóroval na 15 a 18, a patří mu průběžně dělené 89. místo.

Janu Cafourkovi (74) se nepovedla hlavně druhá devítka, na které začínal, když si na ní zahrál čtyři bogey. Páté přidal jamku před koncem na osmičce, ale na úplný závěr dokázal přeci jen poprvé zaskórovat berdíkem na devítce. Po první rundě je na děleném 128. místě.

Daniel Suchan zahrál na úvod 76 ran (+6), což ho řadí na dělené 142. místo. Ve čtvrtek zahrál pět bogey, jednoho dabláče a jedno birdie.

Hned na začátku utekl o tři rány Němec Marcel Schneider, který zahrál rekord hřiště 62 ran a usadil se na čele se skóre -8. V zádech má pět hráčů se skóre -5.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení