Z ničeho k titulu, Herman slaví druhé vítězství na PGA Tour

Jim Herman

Už se zdálo, že sezona PGA Tour skončí pro Jima Hermana krachem a že přijde o kartu na PGA Tour pro příští ročník. Sice by mohl využít svého statusu bývalého šampiona, ale pak už by neměl žádnou pojistku. Teď však jedna z ničeho nic přišla. Triumf v Kentucky.

Vše se najednou, během jediného týdne, otočilo. Herman má jistotu karty do konce sezony 2020-21 a opět se může soustředit pouze na svou práci. Z hlavy tak konečně vyžene myšlenky na to, co bude dál.

"Hodně jsem k sobě mluvil. Co bude dál s Jimem Hermanem, profesionálním golfistou," přiznal nový šampion Barbasol Championship, že ho poslední měsíce nenechávaly klidným. A není se čemu divit.

Z dosavadních 19 startů v této sezoně prošel jen třikrát cutem. A z toho jednou neprošel, na Travelers Championship, do nedělního finálového kola kvůli druhému cutu.  Na svém kontě tak měl pouhých 16 bodů v pořadí FedEx Cupu, což stačilo pouze na 232. místo.

S vědomím, že do konce základní části zbývaly už jen tři turnaje, Herman věděl, že se čas krátí. Potřeboval týden, kdy se všechno zlomí a on vykročí druhým směrem. To se mu povedlo v Keene Trace Golf Clubu.

Díky vítězství se sice neposunul do TOP 125 celosezónního žebříčku a nemá tak ještě jisté play-off, protože za turnaje druhé kategorie, kterými jsou ty vedle majorů a akcí WGC, se uděluje polovina bodů, ale minimálně na další dva roky ví, kde bude hrát. Na PGA Tour.

"Ani nemůžu popsat, jak velký je toto zvrat," přiznal 41letý Herman po druhém vítězství na okruhu, když to první přišlo před třemi lety na Shell Houston Open. Na konto si díky tomu připsal 630 000 dolarů.

To všechno slavil přímo na místě se svou rodinou, která mu byla v těžkých časech tou největší oporou. "V golfu nikdy nevíte, co můžete čekat. ... Myslíte na to, že už jste čtyřicátník a ta hra tu nebude navěky. Někdy myslíte na to, že máte doma dvě děti a ženu, za sebou nějaké úspěchy. Možná už váš čas nadešel."

"Teď to ale vypadá, že to ještě na chvíli pozdržím," usmál se Herman s tím, že slavit své návratové vítězství bude doma: "Vím, že má rodina se nejvíce ze všeho těší, že pojedeme domů na Hawaii."

Samotný turnaj byl dramatický do poslední jamky. V závěru se zdálo, že si pro titul dojde Kelly Kraft, ale ten zahrál na 16 a 17 dvě bogey a pohoršil si na skóre -25. Herman třemi pary na závěr udržel výsledek o ránu lepší.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení